اگر دنبال بیشترین سود در کسب و کارهای اینترنتی هستی این متن را بخوان

مهمترین راز دنیا را هم که داشته باشی بلاخره یک روز تصمیم به فاش کردن آن می گیری.

بخاطر اتفاقات بسیار خوبی که در این چند ماه اخیر پیش آمد و رکوردهای فروشی که شکستیم تصمیم گرفتم پرده از یکی از مهمترین و جنجالی ترین رازهای ساخت بیشترین سود از کسب و کارهای اینترنتی بر دارم.

اگر تو هم هر روز صبح که از خواب بیدار می شوی این سوال را از خودت می پرسی که واقعا راز ساخت بیشترین سود از کسب و کارهای اینترنتی چیست احتمالا این مقاله دیدگاه تو را برای همیشه تغییر خواهد داد.

قبل از اینکه این مقاله را شروع کنم اجازه بده داستان چگونگی وارد شدن خودم  رابه دنیای تبلیغ نویسی بگویم.

 

چند سال قبل تر…

سال های پیش من هم مثل تمام جوانان دیگر دنبال شغلی بودم که بتواند آینده مالی ام را تضمین کند.

از این شاخه به آن شاخه زیاد پریدم. چرا؟

چون وارد هر شغلی که می شدم تعدادی را می دیدیم که درآمد های عالی دارند و تعداد دیگری را هم می دیدیم که درآمد پایین داشتند. شغل هایی مثل:

 • فیلم سازی
 • تراشکاری
 • غرفه سازی
 • طراحی داخلی
 • و….

یه جورایی هر کار عجیب و غریبی که تصور کنی را امتحان کرده بودم. حتی زمان دانشجویی به مدت محدودی در یک فست فود کار می کردم و البته چیز برگر های خوشمزه ای هم درست می کردم. اما الان تقریبا همه چیز را درباره درست کردنش فراموش کردم. (همین که الان یکی درمیان غذاهایی که برای خودم درست می کنم نمی سوزند، جای شکرش باقیست)

اگر تو هم مثل گذشته من باشی می دانی سرک کشیدن به هر شغلی فقط به دلیل پیدا کردن شغل ایده آل است.

البته باید اعتراف کنم هیچوقت جز دسته افرادی نبودم که با مشکلات شدید مالی دسته و پنجه نرم می کند چون خانواده ام همیشه توانایی ساپورت مالی چندین میلیون تومانی را داشتند اما از یک جا به بعد تصمیم گرفتم خودم را محک بزنم و روی پای خودم بایستم و هیچ کمکی از خانواده نگیرم.

اکثر افراد داستان من را از این قسمت به بعد شنیده اند. کارمند شرکت غرفه سازی که ماهی ۶۵۰ تومان حقوق می گرفت و بیمه اش هم نمی کردند!

داستان کسب و کار من نه تنها یک شروع طوفانی ندارد بلکه روی هیچ اساس و اصولی هم جلو نمی رفت.

حقیقتا من همیشه فکر می کردم داستان موفقیت باید چیزی شبیه به مصاحبه هایی باشد که در تلویزیون با افراد موفق می کردند.

مصاحبه هایی که عموما این طور شروع می شدند:

او در خانواده ای مقید چشم به جهان گشود. در سال های نوجوانی مدارک تحصیلی بسیاری را گرفت و مورد احترام معلمانش بود. در سال های جوانی، او موفق به تحصیل در چندین دانشگاه شد و همیشه باعث شره شدن کف از دهان اطرافیان می شد.

حقیقتا من در کل دوران تحصیل فقط یک بار توانستم کاری کنم که توجه معلم را به خودم جلب کنم:

دوم ابتدایی بودم. دیکته ۱۴ شده بودم. آن موقع نمی دانستم ۱۴ دقیقا یعنی چی اما می دانستم نمره خوبی نیست.

با مداد ۱ را کردم ۲ !

و با خوشحالی برگه امتحان را بردم خانه تا اولیا امضا کنند ( احتمالا به یاد داری آن موقع باید برگه ها را می بردیم خانه تا امضا کنند!)

خودم جای اولیا امضا کردم و نمره ۲۴ را بردم نشان معلم دادم. معلم ترکید!!!

این تنها باری بود که توانستم توجه معلمم را به خودم جلب کنم. همین و بس.

چیزی که به طور واقعی در این سال ها تجربه کردم این است که بیزینس و درآمد، ارتباطی با استعداد یا مدارک تحصیلی ندارد. در واقعیت هر چقدر مدارک تحصیلی بالاتری داشته باشی فرصت بهترین برای استخدام شدن (کارمند بودن) پیدا خواهی کرد.

موضوع مهمی که در همان اوایل تغییر متعدد شغل متوجه شده بودم این بود که کسب و کارهایی پر سود خواهند بود که بتوانند مشکلات بزرگتری از مردم را حل کنند. احتمالا این موضوع را بارها در این سایت خوانده ای.

سوال اینجا بود که:

بزرگترین مشکل کسب و کار ها چه چیزی است که نمی توانند خودشان آن را حل کنند؟

پاسخ ساده است. مشتری بیشتر می خواهند.

مهم نیست در چه حوزه یا شغلی فعالیت کنی تنها زمانی در آن کار می توانی موفق شوی که برای محصولات یا خدماتت مشتری داسته باشی و زمانی موفق ترین خواهی بود که بیشترین مشتری را داشته باشی.

عموم مردم یک مسئله ساده را آنقدر پیچیده می کنند که پاسخ اصلی دست نیافتنی می شود.

تقریبا اگر از تمام مردم بپرسی چه چیزی را می خواهی می گویند پول بیشتر! و زمانی که سوال کنی چطوری این پول بیشتر ساخته می شود عموما می گویند نمی دانیم سوال سخت است.

درآمد بیشتر دقیقا ارتباط مستقیمی با مشتری بیشتر دارد. هر چقدر تعداد فروش محصولات یا خدماتت بیشتر شود طبیعتا درآمدت هم بیشتر می شود.

وقتی که من پاسخ این سوال را پیدا کردم سوال دومی برایم پیش آمد.

 

چطور می توان مشتریان بیشتر برای کسب و کار ها ساخت؟

در نگاه اول شاید پاسخ های زیادی به ذهن خطور کند. مثل راه اندازی سایت و تولید محتوا، سئو، نوشتن کتاب، بازاریابی حضوری، بازاریابی تلفنی و….

بله شاید بتوان با انجام این کارها چندتایی مشتری پیدا کرد اما ۳ مشکل بزرگ وجود دارد:

 1. برای هر کسب و کاری نمی توان از آن استفاده کرد ( مثلا فروش یک ساعت رولکس یا فروش حلیم!)
 2. بسیار زمان بر هستند و در بلند مدت جواب می دهند.
 3. هیچ کسب و کاری نمی خواهند آنقدر زمان بگذارد (مشتری را در زمان بسیار سریع تری می خواهند)

یکی از دلایلی که ۹۸% افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند هیچگاه به درآمد نمی رسند همین موضوع است. سیستم فروش شان در بلند مدت تنظیم شده است. چیزی حدود ۳ تا ۵ سال.

عموم این افراد هم خیلی زودتر از این حرف ها یا دست از کار می کشند یا تغییر حوزه می دهند که باز همان آش و همان کاسه می شود.

زمانی که خودم عینا همین کار ها را برای کسب و کار خودم می کردم متوجه شدم امکان ندارد با این سیستم بتوانم مشتری بگیریم چرا که اگر به هر کسب و کاری می گفتم: خیلی خب تا ۵ سال آینده به امید خدا مشتری می آید! تنها چیزی که می شنیدم این بود که برو بیرون لطفا.

 

بالاخره باید راه حلی وجود می داشت

بعضی وقت ها آدم می داند راه حل فعلی اشتباه است اما راه حل درستی هم به ذهنش نمی رسد. حال من هم آن زمان دقیقا همینطور بود.

تا اینکه به طور اتفاقی متوجه شدم کلید حل مشکل تبلیغات است. زمانی که می توانی پیام برندت را در یک روز به گوش کل مخاطبین برسانی چرا باید این همه وقت خودمان را با کارهایی هدر بدهیم که نه واقعا خودمان آن را میخواهیم و نه مشتریانمان!

دقیقا از زمانی که وارد تبلیغات شدم همه چیز تغییر کرد چون می توانستم یک محصول را در دوماه به اوج فروش خودش برسانم که بارها این کار را هم برای محصولات و خدمات خودم کردم و هم برای مشتریانمان.

این همه ماجرا نبود. داستان جایی جالب تر شد که فهمدیم چطور می توان بیشترین سود را از این قدرت بدست آورد.

 

بیشترین سود در کسب و کارهای اینترنتی چگونه ساخته می شود (راز اصلی)

اگر وارد کسب و کار اینترنتی شدی احتمالا تصمیم داری محصولی در حوزه ای مشخص تولید کنی تا آن را بفروشی و بعد به درآمد برسی.

درسته؟

اگر بتوانی به جای ۳ تا ۵ سال زحمت آن محصول را در عرض چند ماه بفروشی آیا باز هم می خواهی دوباره زحمت تولید محصول بعدی ات را بکشی و ۵ سال دیگر زمان بگذاری تا بتوانی آن را به بیشترین تعداد بفروشی؟

احتمالا اگر عمر نوح را نداشته باشی پاسخ خیر است.

وقتی که می توانی محصولاتت را در عرض چند ماه تمام کنی چرا بخواهی این همه وقت بگذاری؟

اما بگذار رازی را به تو بگویم که اصولا نباید درباره آن صحبت کنم.

تولید سخت ترین بخش از کار است. باید در حوزه ای خبره شوی تا بتوانی محصول با کیفیتی تولید کنی اما راه حل خیلی ساده تری وجود دارد که بتوانی فقط روی پول و درآمدت متمرکز شوی.

در ایران آدم متخصص کم نداریم خیلی راحت می توانی به آن ها مبلغی را دهی تا قسمت سخت کار را برایت انجام دهند. یعنی ضبط و تولید محصول.

به طور مثال یکی از کارهایی که من کردم و سود قابل توجهی داشت این بود:

۳ دختر فیتنس را از باشگاه های بدنسازی آوردن ۲ برابر پولی که در ماه دریافت می کردند را پرداختم و آن ها محصولی بی نظیر در زمینه فیتنس بانوان تولید کردند و من آن را فروختم.

اگر از قدیمی هایی باشی که سایت ها قبلی من را دنبال می کنی احتمالا نام برند ویکتوریا سرکت بادی من برایت آشنا است. و این دقیقا کاری بود که ما در این برند کردیم. نتایج چه برای من، چه برای تولید کنندگان و چه برای مصرف کنندگان بسیار عالی و رضایت بخش بود.

 

بیزینس من باش نه کارمند شرکت خودت!

عموم کارآفرینان امروز کارمند کسب و کار خودشان هستند و این موضوع دقیقا جهت عکس کارآفرینی است.

اگر دنبال درآمد بالا هستی باید نگاه بیزینسی به کار داشته باشی و نه سخت کاری!

طبیعتا همه ما می دانیم امکان ندارد کسی بتواند در تمام حوزه ها خوب باشد و اگر بخواهیم در حوزه های پر سود محصول تولید کنیم مجبور هستیم محصول خوبی تولید کنیم که اگر بخواهیم این کار را خودمان انجام دهیم سالیان سال طول می کشد. خیلی واضح باید بهترین ها را استخدام کنی تا این کار را برایت انجام دهند و آنگاه تو مهمترین قسمت کار یعنی تبلیغات و فروش را در دست بگیری تا بیشترین سود را کنی.

حالا سوال اینجاست چطور با سیستم های رایج کسب و کار اینترنتی می تواند در ۱۰ حوزه متفاوت در یک سال محصولات بی نظیر و پرفروشی را تولید کرد؟

نه در تخیل و نه در عمل نمی توان این کار را کرد و این دلیلی بود که خود من وارد حوزه تبلیغات و تبلیغ نویسی شدم.

یاد میاد اولین باری که فرانک کرن درباره تعداد کسب و کارهایش توضیح می داد دهانم وا مانده بود و دائما از خودم سوال می کردم چطور توانسته این همه کسب و کار را با هم به موفقیت برساند اما امروز خیلی واضح متوجه این موضوع شدم.

احتمالا برای تو هم این سوال پیش آمده چرا تمم  تبلیغ نویسان خوب در طول تاریخ درآمدهای بسیار بالایی داشتند؟

پاسخ ساده است. چون روی چند کسب و کار بطور همزمان متمرکز شده بودند و فروش ایجاد می کردند.

یک ضرب المثل قدیمی است که می گوید: همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذار!

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
هدف از تولید محتوا چیست؟ حقایقی که نمی دانی... ناشفاف تر و غیر واقعی تر از عملکرد مسئولین در کشور، توصیه هایی است که در زمینه کسب و کار اینترنتی در ایران می شود. زمانی که دلیل انجام هر کاری ...
صباویژن یا یکتانت؟ کدام آژانس تبلیغاتی را انتخاب ک... تقریبا هر کسی که در دنیای وب تبلیغ می کند حتما  نام این دو آژانس تبلیغاتی بزرگ ایرانی را شنیده است. اما سوال اینجاست که کدامیک بهتر هستند؟ ...
اصول تبلیغ نویسی برای کر و لال ها... من که کر و لال نیستم آیا این مقاله بدرد من می خورد؟ اگر اطمینان داری که نیستی بله بدردت نمی خورد اما سوال من اینجاست: از کجا مطمئن هستی که نیستی؟ ...
۳ راز تکان دهنده از دنیای های تیکت که دقیقا معکوسش... بزرگترین آرزوی صاحبان کسب و کار و مدرسان آنلاین وارد شدن در دنیای های تیکت High Ticket است اما وقتی به عملکرد و الگو کسب و کارشان نگاه می کنم احساس می...
38 پاسخ
 1. بهروز
  بهروز گفته:

  استاد می‌توتید تو این زمینه بهتر راهنمایی کنید؟ یعنی مثلا من برم به یه جوشکار یا لوله کش بگم که محصول آموزشی درست کنه و بعد بیام محصولش را بفروشم؟ بعنی فقط کار تبلیغات و فروش را انجام دهم درسته؟ خواهشا بیشتر راهنمایی کنید

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام
   جوشکاری که اصلا خواهان ندارد یک حوزه جذاب تر را باید انتخاب کنید ( یک حوزه پر رقابت و پر سود)
   در واقع بله شما کار تبلیغات و کمپین فروش محصول را آماده می کنید.
   البته آن نفر باید در کارش خیلی خوب باشد

   پاسخ
 2. محمد
  محمد گفته:

  فوق العاده بوداستاد….فقط یه سوال…اگه اونی که محصول واسمون ضبط وتولیدکرده …ومشتری اونو خریده باشه دچارمشکل شه چی …یعنی نتونه نتیجه بگیره …اونوقت منه فروشنده بایدجوابگوباشم …یاتولیدکننده محصول

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   محمد عزیز
   حتما سراغ افرادی بروید که در آن زمینه خودشان نتیجه گرفتند. مثلا یک فیتنس کار از اندام خودش مشخص است که چقدر کاربلد است یا خیر
   اگر از دسته محصولاتی است که نیاز به پشتیبانی دارد می توانید مبلغی به تولید کننده بدهید و پشتبانی را انجام دهد ولی اگر محصول کامل و نتیجه بخش باشد عموما این مورد لازم نمیشود

   پاسخ
   • مهدی مزرعه
    مهدی مزرعه گفته:

    دقیقا درست گفتی حسین جان
    واقعا محصول اگر کامل و نتیجه بخش باشه عموما نیاز به پشتیبانی نداره دقیقا مثل محصول کلوپ و لانچر واقعا کامل بود.

    پاسخ
 3. مهدی مزرعه
  مهدی مزرعه گفته:

  حسین عزیز سلام
  امروز کلی ایمیل به اینباکس من اومد و ۹۰ درصدشون بابت تخفیفات بلک فرایدی بودش که تنها کاری که انجام میدادم دیلیت کردنشون بود !

  یهویی دیدم یه ایمیل اومد از حسین صفوی در جا روش کلیک کردم توضیحات رو خوندم و سریع اومدم روی لینک مقاله کلیک کردم

  خب به خط مقاله رو خوندم با دقت خیلی خیلی زیاد

  واقعا خشکم زد از این همه وقت تلف کردن از این همه تفکرات سیستماتیک اشتباه داشتن

  حسین جان واقعا اینو جدی میگم امروز منو فوق العاده کردی واقعا ازت مچکرم.

  در نهایت میخوام بدونم که چطور توی دوره ی خصوصی ات شرکت کنم لطفا راهنماییم کن.

  ممنون.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام سپاسگزارم
   بله بصورت غیر حضوری می توان تولید کرد اما قیمت حضوری طبیعتا بسیار بالاتر است. اگر رشته خاص است حتما حضوری یا خصوصی برگزار شود.

   پاسخ
 4. سجاد زیدونی
  سجاد زیدونی گفته:

  سلام اقای صفوی عزیز

  من در حوزه اعتماد به نفس و عزت نفس فعالیت میکنم و واقعا حرف برای گفتن دارم به نظر شما حوزه خوب و پر رقابتی هست؟؟
  در واقع دوره فوق العاده ای اماده کردم و هرکسی که استفاده کرده کاملا راضی بوده. ولی مشکل اینه که تعداد مشتریانم کم هستن و هرکسی که بهم پیام میده عاشقانه میخواد که دوره من رو داشته باشه ولی میگه ۴۰۰ ت برایم گرونه. در صورتی که طبق گفته خودتون که گفتین حداقل باید ده برابر بیشتر قیمتش ارزش بده به مخاطب ارزشی که این دوره برای مخاطبین داره بیش از ۴۰ میلیون تومانه و من اینو از بازخوردهای مخاطبانی که دوره رو تهیه کردن گرفتم اما باز هم میگن گرونه. برای همین راستش میترسم تبلیغ بدم میترسم بازخورد مناسبی دریافت نکنم. با اینکه به محصول خودم ایمان دارم اما شک دارم استقبال کنن.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام سپاسگزارم
   اگر کسی گفت محصولتان گران است یا موضوعاتی از این قبیل فقط به این دلیل است که متوجه ارزش محصول شما نشود و این موضوع دقیقا بر می گردد به فرایند تبلیغ نویسی یا کمپین تبلیغاتی که انجام دادید

   پاسخ
 5. mehdi kh
  mehdi kh گفته:

  سلام جناب صفوی
  من شیفته این نوع مقاله های شما شدم چون این مقاله ها تجربیات و واقعیات رو بیان میکنه…
  میخواستم بدونم من چطور میتونم تو حوزه تبلیغات و کلا تولید محتوا به جایگاه خوبی برسم؟
  (در حال حاضر دانشجوی ترم آخرآی تی هستم)

  پاسخ
   • mehdi kh
    mehdi kh گفته:

    بله صحیح …
    من به عنوان کسی که تجربه ای در حوزه تبلیغات نداره چطور میتونم فعالیتم رو شروع کنم ؟
    امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟

    پاسخ
 6. hamed
  hamed گفته:

  ممنون از این مطلب جدیدتون
  در واقع لازم نیست مثلا یکسال وقت بگذاریم در یک حیطه متخصص بشیم و بعد تولید محصول و فروشش
  کافیه:
  ۱- فردشو پیدا کنیم و کمکش کنیم تولید محصول کنه و ازش بخریم
  ۲- تبلیغ نویسی کنیم و بفروشیم.سایت اینترنتی بر پا کردن هم که کار یک هفته ای است

  اما پیدا کردن اون فرد کمی سخت هستش به نظرم.
  پیشنهادی برای پیدا کردن اون شخص دارید جناب صفوی عزیز؟

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام. بله دقیقا درست است.
   در رابطه با پیدا کردن فرد درست کار ساده است به جایی رجوع کنید بورس آن افراد است.
   اگر می خواهید معماری یاد دهید برید از دانشگاه بهترین دانشجوی معماری را بیاورید.
   اگر می خواهید فیتنس یاد بدهید به باشگاه ها سر بزنید.
   اگر می خواهید فیلمبرداری یاد دهید بروید به آتلیه ها سر بزنید و بهترین کارمند فیلمبرداری را بیاورید.
   ساده ترین قسمت کار همین است

   پاسخ
 7. حامد
  حامد گفته:

  سلام
  مقاله عالی بود
  فقط الان مثلا من یه محصول خیلی خوب دارم
  کجا باید اونو تبلیغ کنم که بهترین نتیجه رو بده؟
  تلگرام،اینستا،گوگل،صبا ویژن،یکتانتو…

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام
   اگر تبلیغات و طراحی کمپینی را بلد باشید در دل آن متوجه می شوید باید از کدام پلتفروم استفاده کنید.
   پیشنهاد می کنم تبلیغ نکنید در حال حاضر چون سوال مشخص است که تجربه ای در تبلیغات ندارید و همین امر باعث می شود یک شبه پولتان صفر شود

   پاسخ
 8. ناصر
  ناصر گفته:

  سلام استاد عزیز
  محبت میفرمایید برترین حوزه های کسب و کار اینترنتی(منظورم بخصوص آموزش هست)را بفرمایید
  ممنونپ

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام.
   در این حوزه فردی هست که در دوره خصوصی شرکت کرده و در حال انجام کمپین های تبلیغاتی اش هستیم متاسفانه نمی توانم در این مورد کمکی کنم

   پاسخ
 9. پیام
  پیام گفته:

  سلام ممنون و دم شما گرم
  در مورد کارهایی که آموزش نیستن وخدمات هستن چطور؟
  مثلا به جای طراحی گرافیک یا اجرای معماری داخلی صرفا افراد را استخدام کنیم وخودمان فقط تبلیغ نویسی کنیم؟

  پاسخ
 10. علی جهانگیری
  علی جهانگیری گفته:

  با سلام و عرض تشکر
  آیا امکان مشاوره خصوصی در مورد مقاله بالا و انطباق آن با کسب و کار ما وجود دارد ؟

  پاسخ
 11. علی
  علی گفته:

  سلام استاد صفوی
  واقعا مقاله هاتون صحبت هاتون با ارزش و جالب هستش …
  خواستم اول ازتون بابته زمانی که میزارید دانش مارو ارتقا میدین تشکر کنم به شدت به حوزه تبلیغ نویسی علاقه مند شدم میخواستم چه زمانی دوره اموزشیتو شروع میشه

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام علی عزیز
   دوره ها بصورت خصوصی در حال برگزاری است به محض خالی شدن یک ظرفیت می توانید شرکت کنید. ۱۵ روز دیگر از منو مشاوره یک وقت رزرو بفرمایید

   پاسخ
 12. لیلا
  لیلا گفته:

  چقدر شروع این مقاله پرانرژی و بامزه است .
  واقعا بی نظیرترین مقاله ، با این همه نکات ریز و مهمی که می تونستم بخونم همین مقاله بود .
  خیلیی به موقع بود و خیلی به دلم چسبیییید …
  توی ۱۵ دقیقه گل گفتی استاد گلی 🙂

  پاسخ
 13. محمد محسن
  محمد محسن گفته:

  سلام بر شما جناب صفوی عزیز
  واقعا میگن حرف که از دل برآید لاجرم بردل نشیند همینه !
  بسیار سپاسگزارم بابت دل نوشته های خوب تون !
  من هر روز به سایت تون سر میزنم که حتی یک روز هم جا نمونم از مطالب خوب و با ارزشتون !

  پاسخ
 14. کامیاب
  کامیاب گفته:

  سلام حسین جان من ۳ سال از گیم، تفریح و… زدم و دارم سعی می کنم تا از اینترنت پول در بیارم خیلی راه هارو رفتم ، تولیدمحتوا،سئو،طراحی سایت،فتوشاپ و… هم یاد گرفتم اما تا الان هیچ نتیجه ای نگرفتم .
  اما از امروز میخوام راه شما رو برم و امیدوارم که بتونم نتیجه خوبی بگیرم .
  ولی میشه که راهنمایی کنی که از کجا میتونم شروع کنم تا یاد بگیرم و حرفه ای بشم؟!
  ممنونم

  پاسخ
 15. ستايش
  ستايش گفته:

  با سلام وخسته نباشید به استاد عزیز و با حوصله
  کار من در خصوص تولید دمنوش های لاغری و گیاهی و همینطور نوشیدنی های سم زدای لاغریه
  بنظر شما من میتونم تو این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشم با توجه به اموزشهاتون و با توجه به اینکه محصولاتمو خودم تولید میکنم و دوس دارم برند خودمو ثبت و بفروش برسونم

  پاسخ
 16. محمد
  محمد گفته:

  سلام استاد
  چطور فرانک کرن رو اولین بار گوش میکردی دهنت باز مونده بود خداییش منم موقع خوندن مقالت همینجوری شدم
  ایول عالی بود

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *