انگیزه در کسب و کار

با این دید شروع کن تا همیشه انگیزه در کسب و کارت موج بزند

هر کسی کسب و کارش را با یک دیدی شروع می کند.

هر کسی برای خودش یک هدف کوتاه مدت یا بلند مدت تعریف می کند و بعد از آن تمام تلاشش را به کار می بندد تا به هدفش برسد.

بیا نگاهی به عموم هدف ها بیاندازیم:

 • می خواهم پولدار شوم.
 • می خواهم فلان چیز را بخرم.
 • می خواهم بهترین نفر در این حوزه باشم.
 • می خواهم این کسب و کارم را به درآمد برسانم بعدش سریع کسب و کار بعدی را راه اندازی کنم.
 • و…

احتمالا خیلی ها آن بیرون به تو درباره اهمیت داشتن هدف در زندگی گفته اند اما کسی به تو نگفته است چرا هدف داشتن زندگی ات را نابود می کند.

حقیقت داستان اینکه تو تا زمانی که به اهدافت نرسی از زندگی ات لذت نخواهی برد چرا که لذت بردن از زندگی را در گرو رسیدن به آن اهداف می پنداری.

شخصی که می گوید من اگر تا ۶ ماه دیگر لاغر شوم همه چیز خیلی عالی می شود به نوعی به خودش می فهماند “قرار نیست حداقل تا ۶ ماه آینده از زندگی لذت ببرم چون هنوز لاغر نشدم.”

شخصی که تازه کسب و کارش را راه اندازی کرده و هدفش این است که تا آخر سال فلان میلون تومان بدست بیاورد رسما به خودش می گوید سال بسیار سختی را در پیش دارم و احتمالا با کوچکترین حرفی هم از کسب و کارش دلسرد می شود.

مشکل بزرگ عموم اهداف این است که درباره ما است…نه درباره مخاطبین

اگر یک نگاهی به تک تک مقالات سایت بیاندازی متوجه می شوی یگانه دلیلی که موفقیت هر کسب و کاری را تضمین می کند درک مخاطب و حل کردن مشکل او است.

و حالا نگاهی به عموم اهداف بیانداز! همه آن ها یک طرفه در جهت ارضا کردن خواسته های خودمان است.

نه تنها هدف گذاری با فرم رایج آن زندگی مان را زیباتر نمی کند بلکه ما را تا حد زیادی از مخاطب مان دور می کند. تصور کن کسی که هدفش بدست آوردن رتبه یک گوگل باشد چه اهمیتی به مشکلات مخاطبینش می دهد!؟ هدفش صرفا بیشتر دیده شدن و بالا بردن احتمال فروش محصولاتش است.

 

به جای اینکه هدف برای خودت تعیین کنی سعی کن تبدیل به یک جریان شوی.

زمانی که تصمیم می گیری کسب و کارت را تبدیل به یک جریان کنی آنگاه همه چیز تغییر می کند. دنیای سیاه و سفید کسب و کار تبدیل به اقیانوسی از رنگ ها می شود.

زمانی که می خواهی کسب و کارت را تبدیل به جریان کنی آنگاه به جای اینکه فقط به خودت فکر کنی مجبور می شوی به مخاطبت فکرت کنی.

“قرار است زندگی آدم هایی که با من همراه می شوند چه شکلی باشد؟…”

زمانی که این سوال را از خودت می پرسی احساس می کنی وظیفه هدایت یک تیم را بر عهده داری و حالا نسبت به موفقیت مخاطبینت متعهد می شود.

 • حالا بیشتر وقت می گذاری تا مخاطبینت را درک کنی.
 • حالا بیشتر از کمک کردن لذت می بری.
 • حالا بیشتر کتاب می خوانی.
 • حالا بیشتر از زندگی ات لذت می بری.
 • حالا بیشتر محبوب می شوی.
 • حالا درآمد بیشتری خواهی داشت.

و از همه مهمتر حالا از لحظه لحظه های زندگی لذت می بری چون همین الان به بزرگترین هدف زندگی ات رسیده ای.

 

دیدی که باعث موفقیت کسب و کارم شد:

من هیچوقت کسب و کارم را به چشم کار نگاه نمی کنم. احساسی که نسبت به کسب و کارم دارم دقیقا این عکس است!

برای من کسب و کار یعنی رسیدن به معشوقه گم شده…

زمانی که با این دید به کسب و کارت تگاه کنی هیچگاه غر نخواهی زد چرا من فلان وسیله…فلان پول…فلان تجهیزات را ندارم چون لذت یعنی زندگی کردن با کسب و کاری که عاشقش هستی.

یکی از دلایلی که موضوع انتخاب حوزه بر اساس “ژن عاشق” در لانچر آموزش داده می شود دقیقا همین موضوع است. چون انتخاب یعنی اولین قدم از این مسیر دو نفره.

 

نکته جالب اینجا پیش می آید: زمانی که عاشق کسب و کارت باشی دیگر برایت فرقی ندارد چند ساعت در روز کار کنی چون به هیچ عنوان متوجه گذر زمان نخواهی شد. دقیقه به مشابه پسر بچه ۹ ساله ای که در حال پلی استیشن بازی کردن است.

تصور کن بتوانی بیشتر از هر کس دیگری روی کسب و کاری که عاشقش هستی وقت بگذاری آنوقت بعد از یک سال قطعا یکی از رهبران آن بازار خواهی بود.

خبر خوب اینجاست که بازار کسب و کار آنلاین ایران پر از افرادی است که رسما کپی هستند و حرف جدیدی برای گفتن ندارند به همین خاطر اگر واقعا بخواهی ارزش آفرینی کنی ایران بهترین گزینه برای کسب و کارت خواهد بود.

 

بزرگترین اشتباه آماتوری که فقط وقتت را می گیرد و هیچ تاثیری در نتیجه کسب و کارت ندارد:

بزرگترین و رایج ترین اشتباهی که تقریبا تمام کسانی که تازه کسب و کارشان را لانچ کرده اند انجام می دهند این است که وقت شان را صرف چیزهایی می کنند که صرفا به خودشان مربوط است و کمکی به حل شدن مشکلات مخاطبین شان نمی کند.

رایج ترین این اشتباهات:

 • وقت گذاشتن روی انتخاب قالب سایت
 • وقت گذاشتن روی نصب پلاگین های مختلف
 • وقت گذاشتن روی ساخت شبکه های اجتماعی
 • وقت گذاشتن روی لوگو
 • وقت گذاشتن روی طراحی ظاهر سایت

به جای اینکه وقتت را صرف مسایلی از این قبیل کنی پیشنهاد می کنم وقتت را روی تولید محتوا و ایجاد ارتباط قوی با مخاطب بگذار.

زیرا در آخر کسی به خاطر خوشگلی سایتت بهت پول نمی دهد چون مردم فقط تمایل دارند پولشان را روی محصولاتی سرمایه گذاری کنند که اطمینان دارند در آخر نتیجه دلخواه شان را بدست می آورند.

در آخر به یاد داشته باش رابطه تو با کسب و کارت دقیقا به مشابه ازدواج است.

هر چقدر رابطه تو با کسب و کارت گرم تر باشد از آن بیشتر لذت خواهی برد و اگر رابطه تان سرد شود دیر یا زود کسب و کارت نابود می شود.

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
تحولات شدید در کسب و کارهای تهران اتفاق می افتد... https://www.instagram.com/p/Bnk_6TRHDaN/   https://www.instagram.com/p/BnlCgainS3W  
کمپین بازاریابی اینترنتی مدل تله Tripwire برای فرو... یکی از مهمترین دلایلی که اکثر کسب و کارهای اینترنتی را به کام نابودی می کشاند، نداشتن سیستم و کمپین های درست تبلیغاتی است. امروز در این مقاله م...
مرد شماره ۱ تبلیغات ایران کیست؟ بررسی کمپین تبلیغا... من به صورت دیوانه واری عاشق تبلیغ نویسی هستم و از هر ثانیه ای از زندگیم که صرف تبلیغات می شود لذت می برم. همین موضوع باعث شده همیشه سعی کنم به اتفا...
۵ تکنیک روانشناسی که فروش محصولات را شدیدا افزایش ... چقدر خوب می شد اگر با یک تغییر کوچک در کسب و کارت می توانستی به یکباره فروشت را چند برابر کنی؟ می دانم سوال احمقانه ای است، کی دلش نمی خواهد این حس...
29 پاسخ
 1. محسن
  محسن گفته:

  سلام استاد عزیز
  این مقاله عالی بود
  زمانی که تمام تمرکزت را روی حل مشکل مخاطبت قرار بدی بدون هیچ چشمداشتی می بینی که مخاطب در مقابل حاضر هست دو برابر ارزشی که در زندگی او ایجاد کردی به تو پرداخت کند

  پاسخ
 2. مهدی مزرعه
  مهدی مزرعه گفته:

  اکثر سایت های ایرانی مخاطب خودشون رو انگار فقط برای تخت میخوان و تمام (فقط بیا محصول منو بخر و برو)
  اما وقتی که مخاطب خودمون رو عاشقانه دوست داشته باشیم و از نوشتن برای اون ها و حل کردن مشکلات لذت میبریم و کم کم شیفته ی هم دیگه میشیم و یک زندگی عاشقانه رو میسازیم (حل مشکل مخاطب = استفاده همیشگی از محصول و خدماتت)

  ممنونم بابت دید جالبی که بهمون دادی حسین جان

  پاسخ
 3. بهنام
  بهنام گفته:

  سلام
  جناب صفوی
  این مقاله یکی از بهترین درس ها در کسب و کار اینترنتی در تمام حوزه هاست
  و اااگررر کسی واقعا بتواند به آن عمل کند بدون شک موفق خواهد شد
  البته که گذشتن ام منیت کار بسیار سختی است.

  پاسخ
 4. حسین علی پور
  حسین علی پور گفته:

  برداشت من از این مقاله اینه که اگه بدنبال برطرف کردن مشکل بازدید کنندگان سایتمون باشیم بازدیدکنندگان اتوماتیک مارو به سعادت و خوشبختی میرسونن و زندگی به جریان میفته…

  پاسخ
 5. دانیال نظامی
  دانیال نظامی گفته:

  خیلی ممنون از بیان این نکته مهم .
  البته به نظر من اگر بجای واژه ی هدف ، از رسالت استفاده می کردید بهتر بود .
  یا همون “چرایی” کسب و کار
  بحث هدف و رسالت با اینکه شباهت هایی دارند ولی فرق های اساسی هم باهم دارند .

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   دانیال عزیزم سپاسگزارم
   اما موضوع این مقاله پیرامون راه اندازی جریان است 🙂
   من همیشه دوست دارم در مقالات اصل مطلب را بگویم زیاد در قید و بند کلمات نیستم و به همین خاطر است که بعضی از قسمت ها احتمال وجود غلط املایی نیز وجود دارد

   پاسخ
 6. kanani
  kanani گفته:

  خیلی عالیست.جناب صفوی عزیز.
  من قبل از مطالعه این مطلب هم به همین دید رسیده بودم. چون مقالات قبلی هم همین دید را مستقیم و غیر مستقیم القاء می کنند. محتواهای شما خودشون یک جریانند و افرادی که مثل من مخاطب دائمی اغوا هستند مسلما به این موضوع رسیده و جزئی از این جریان شدند. جریان کمک به مخاطب و حل مشکل او چیزی نیست که در آینده به آن دست پیدا میکنی. بلکه هدفیست که به محض تعیین هدف میتونی به اون برسی.
  درود و بدرود

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   کنعانی عزیز
   یکی از دوست داشتنی تر و لذت بخش ترین کامنت هایی که تا به حال دیدم
   بی نهایتتت سپاسگزارم

   پاسخ
 7. سجاد تنها
  سجاد تنها گفته:

  سلام خدمت استاد صفوی
  واقعا مقاله فوق العاده بود ، ادم وقتی با کار مورد علاقه اش درگیر میشه اصلا متوجه گذر زمان نمیشه چون هدف براش مهمه ، استاد تونستی مقاله ای در مورد مدیریت زمان هم بنویس خیلی مخلصیم

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سجاد عزیز و همیشه همراه
   بی نهایت از کامنت زیبات ممنونم
   در ارتباط با سوال آخر..مدیریت زمان اجازه بده یک سوال بپرسم:
   کسی برای گذراندن زمان با معشوقه اش لازم است چیزی درباره مدیریت زمان بداند؟ یا اینکه از ثانیه ثانیه هایش لذت ببرد.
   اما چشم سعی می کنم در یک مقاله جدا این مبحت را کاملا باز کنم.

   پاسخ
 8. لیلا
  لیلا گفته:

  به نظر من تنها با لذت بردن از انجام کاری که عاشقش هستیم می تونیم صادقانه به مخاطب کمک کنیم. چون دوست داریم مخاطبمون رو به اندازه ی خودمون از انجام اون کار به لذت برسونیم …
  برای زنده نگه داشتن این عشق می تونیم به حل مشکلات مخاطب بپردازیم و هر بار حس خوب دریافت کنیم …
  که با فعالیت این چرخه ، این عشق و رضایت را زنده نگه می داریم که شدتش رو بیشتر و مانع از سرد شدن رابطه با کاری که عاشقش هستیم می شود
  که این قشنگ ترین و شیرین ترین اتفاقه …

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   لیلا عزیز
   “که با فعالیت این چرخه ، این عشق و رضایت را زنده نگه می داریم که شدتش رو بیشتر و مانع از سرد شدن رابطه با کاری که عاشقش هستیم می شود
   که این قشنگ ترین و شیرین ترین اتفاقه …”

   بی نهایت سپاسگزارم دقیقا همینطوری است که که گفتی.

   پاسخ
 9. امیرحسین آریا
  امیرحسین آریا گفته:

  جناب مهندس صفوی عزیز سلام
  چندماهی است که بخاطر یک کلمه با شما و کارتان آشنا شده و ازهمانوقت ْ‌مطالعه دیگر مقالات را کنار گذاشته ام ولی اجازه دهید تا در خصوص مقاله امروز نکاتی را عرض کنم که نیاز به راهکارهای اختصاصی شما دارد :
  ۱٫ در زمان تحصیل تصمیم گرفتم که در کنکور پزشکی قبول شوم با وجود سرپرستی گروه تئاتر دبیرستان و کسب مقام اول استان با استفاده از روشهای من درآوردی برای مطالعه شبانگاهی همان سال اول در رشته دکترای تخصصیی بیهوشی که فقط دوسال در کنکور سراسری وجود داشت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز پذیرفته شدم ولی سر ناسازگارم موجب شد که آنجا هم بخواهم اول باشم .
  ۲٫ طی فقط ۳ ماه بعنوان متبحرترین هیپنوتیزور در هر دو دانشگاه شیراز و علوم پزشکی بین داشنجویا نمطرح و مرجع حل مشکلات شدم
  ۳٫ با ورودبه بخش بالینی تصمیم گرفتم که راه حلی غیر معمول برای درمان بیماران مطمن پیدا کنم که با مطالعات سنگین و تحقیق بعنوان اولین دانشجویی که به اساتید تخصصی و فوق تخصصی تدریس می کند مورد حسادت شدید همدوره ای هایم قرار گرفتم . در تمام شهر شیراز نام من سر زبانها بود درمانهای خارق العاده و غیر معمول بیماران لاعلاج کاری کرد که بیش از ۳ ماه کارگاه تخصصی درمانهای کوانتومی در سالن آمفی تئاتر بخش داخلی بیمارستان نمازی شیراز مخصوص اساتید دوره های تخصصی و فوق تخصصی منجر به تشکیل م‹سسه پ›وهشی آموزشی و درمانی باقرالعلوم شده که ۲۶ نفر از اساتید مبرز دانشگاه شیراز من جمله دکتر ویجندا کومار نماینده سازمان جهانی بهداشت و سرطان شناس معروف جهانی ، دکتر منوچهر سدیفی بزرگترین اساتید بیماریهای پوست ایران ، استاد اسماعیلی سومین متخصص بیهوشی تاریخ پزشکی ایران و دهها استاد دیگر با اعلام حمایت رسمی یک دانشجوی سال پنجم پزشکی رو برای مدیریت این موسسه عریض و طویل انتخای کردند و چهار اتاق بزرگ در همان بیمارستان به این موسسه اختصاص یافت و ۲ ماه بعد در اولین جشنواره تحقیقاتی دانشجویان پزشکی کشور نه در بخش دانشجویی که در بخش دانشگاهی مقام اول را بدست آوردم که رشته مشکلات شروع شد :
  ۱- با اعلام جنگ رسمی اساتید بخش پیوند کلیه که من دو بیمار در نوبت پیوند آنها را زیر نظر رییس بخش کلیه تحت درمان قرارداده و علایم شگفت انگیز درمان در آنها شروع شده بود…………………… بطور غیر منتظره ای از ادامه تحصیل محروم شدم؟؟؟؟؟؟؟؟
  سالها پیگیری من به علامت سئوالی بزرگ مواجه می شد: چرا هر مسئولی از اساتید دانشگاهی ْ‌نمایندگان مجلس و شخصیتهای سیاسی که با قدرت به این موضوع ورود می کردندبعد از مدتی یک باره خود را کنارم می کشیدند و اعلام ناتوانی از حل مشکل من می کردند تا این که سال ۹۳ با پیگیری مشاور وقت وزیر بهداشت مرحوم دکتر محمد مهدی اصفهانی و اعلام معاون اسبق پژوهشی دانشگاه مربوطه ، علت عدم حل مشکل من ستاره دار بودن بسیار شدید بود : عضویت فعال در انجمن حجتیه!!!!!!!!!!!!!
  ۲- سال ۱۳۸۹ زمانی که در کانون علمی دانشگاه تهران به تدریس مبانی طب سنتی و بهداشت خانواده مشغول بودم بعد از گذراندن یک دوره فشرده ماساژ‌روشی در دانشگاه فردوسی مشهد ْ‌با همکاری همسرم و خواهر ایشان تنها بعد از یک ماه از پایان دوره ، اموزشی اولین مرکز رسمی ماساژ شرق کشور را در مشهد افتتاح کردم و بعد از یک ماه از شروع کار به خودم و همسرم قول دادم که حداکثر تا یک سال جزو برترینهای ماساژ ایران باشم . ولی ……..
  هنوز ۲ هفته از آغاز به کارمان نگذشته بود که شکایات فیزیوتراپها و مزاحمت های رییس اداره نظارت بر درمان علوم پزشکی همراه با پیشنهاد رشوه از طرف ایشان شروع شد که البته سال ۱۳۹۳ تهدیدهای ایشان که بعدا بخاطر تخلفات از مقامش عزل شد منجر به حکم پلمب مرکز و بازداشت من بخاطر عدم شناسایی ادرس بوسیله مآمور ابلاغ دادگاه انقلاب شد و درعین ناباوری و تخلف بازپرس از اصول عدالت، حکم پلمب برای مرکزی که ادرسش نامشخص اعلام شده بود(البته با تابلوی ۱٫۵ در ۳ متر و آدرسس سرراست که مأمور بازداشت و پلمب براحتی انرا یافت ولی نمی دانم چرا مدمور ابلاغ نیافته بود . خوشبختانه من مسافرت بودم وتیرشان به سنگ خورد ولی مدت ۲۹ روز مکرز پلمب شد ، آنهم ۳ هفته بعد از چاپ خبری ۸صفحه ای در مجله خانواده سبز که موجب هجوم مشتریان به مرکز ما شده بود که ضربه مالی شدیدی به من زد که موجب عدم قد راست کردن از همان سال شد…
  ۳- چندماه بعد از راه اندازی مرکز مشهد و اجرای ماساژهای روسی و سوئدی متوجه ناتوانی این سبکها در برابر مشکلات بدن ایرانیان با ساختار بدنی متفاوت با این دو ملت شدم. در برخوردی اتفاقی در جریان تهیه فیلم مشت و مال از یکی از حمامهای قدیمی مشهد برای صدا و سیما ،‌جرقه تحقیق و بازخوانی ماساژ ویژه بدن ایرانیان در ذهنم زده شد.
  با بررسی فنون مشت و مال و ماساژ تایلندی و نیز یادگیری اصول رگ گیری سنتی بوسیله یک رگ گیر قدیمی شهر خودم (بوشهر) و تلفیق این مطالب با مبانی طب سنتی که تخصص خودم بود ماساژی با نام (کاریز بمعنی قنات) ابداع کردم و تنها ۱۰ ماه بعد از آغاز به کار مرکز ماساژ آفتاب شرقی مشهد ، اولین دوره این ماساژ شروع شد . ولی این کار علمی هم برای من قوز بالای قز شد،…
  اداره کل تربیت بدنی که مجری راه اندازی مراکز ماساژ استان شده بود، طی برگزاری کارگاه ماساژ روسی برای ۸۵نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد حرکات اصلاحی با دعوت از اساتید مختلف تصمیم به ارتقای سطح علمی این دوره گرفته بود که منهم از جمله اساتید مدعو این دوره بودم…
  دکتر مهدی امینی مدیر اسبق گروه ورزش دانشگاه آزاد مشهد در کارگاه ماساژ های برتر جهانی ، با شرح ماساژهای مختلف و مطرح جهان ، کاریز را برترین سبک جهان و واجد مزایای تمام ماساژهای علمی جهان معرفی کرده بود و نیز گفته بود این ماساژ چنان توانایی دارد که اگر دولت از آن حمایت کند ، در ۱۰-۱۲ سال آینده جهان را خواهد گرفت . پس از پایان کلام خود من با موضوع ماساژ در اسلام و طب اسلامی ، دانشجویان با تهیه طوماری شامل امضای ۸۳ نفر از حضار ، متقاضی تبدیل کارگاه ماساژ‌روسی به ماساژ کاریز شدند ……. نتیجه عملی حذف من از فهرست اساتید ….
  ۳- سال ۱۳۹۱ با آموزش رایگان فوت ماساژ به ۲۴ نابینا زمینه اشتغال را در این افراد مهیا کردم . سال بعد از سالن راه آهن مشهد ۶متر فضا به مبلغ ۷میلیون و هفتصد هزار تومان اجاره کردم و با ۱٫۵ میلیون تومان هزینه تجهیزات مکانی را برای اشتغال ۴ نابینا تهیه کردم ولی معاون وقت مالی راه آهن مشهد ،‌اجاره محل را برخلاف تمام واحدهای دیگر یک جا از من گرفت ولی بخاطر اشتغال بچه هایم راضی بودم . در پایان مدت اجاره بخاطر هزینه کرد بیش از ۱۱و نیم میلیون تومان طی این مدت آنهم بدون بازگشت حتی یک ریال و عدم امکان حمایت مالی از بچه ها از راه آهن خواستم که مکان را مجانی به این نابینایان بدهد منهم تجهیزات را به آنها بدهم تا برای خودشان کار کنند . معاون مالی مورد نظر پاسخ را به ۲ هفته بعد موکول کرد . وقتی برای جواب رفتم با انتقال تمام وسایل به انبار و جواب منفی مواجه شدم انهم درحالی که بیش از ۱ میلیون تومان از لوازم در انبار راه آهن گم شده بود و بعلت عدم موجود بودن رسید انبار دستم به جایی بند نبود…
  یکی از شاگردان خیلی خوب نابینایم دو ماه بعد بخاطر تعطیلی این واحد ماساژی در شرکتی مشغول بکار شده بود بعلت نابینایی صبح تاسوعای ۱۳۹۲ از طبقه پنجم ساختمان محل کارش که حفاظ راه پله نداشته به پایین پرت شد و عصر همان روز فوت کرد . البته معاون مالی راه آهن مشهد نیز به سزای کارش با این جوانان نابینا رسید و در سال ۱۳۹۵ به وضع بسیار فجیعی ب اسرطان معده به درک واصل شد و تمام کسانی بخاطر مرگ دلخراش سعید گریسته بودند را شاد کرد…
  ۴- در ابداع روش کاریز ،‌کوتاه شدن دوره درمان و غیرقابل بازگشت بودن ضایعه مد نظرم قرارداشت که توانست این سبک را به روشی بی بدیلی در درمان و راهی سریع برای دستیابی به درآمدزایی برای شاگردانم تبدیل کند ولی …
  التماسهای مردم برای تخفیف با وجود این که مرکز من پایین ترین قیمتهای مشهد را دارد ْ و خیانت شاگردان در کار دزدی موجب شده که تا کنون این شغل فقط هزینه بر بوده و من را در میان کوهی از مشکلات و وام و قرض قرار داده است …
  من با این کار عشق بازی می کنم ، در دو ماه اول کار بیش از ۲۰۰۰ مقاله انگلیسی را خواندم حالا هم بزرگترین مجموعه مقالات انگلیسی و فارسی در کشور را ماساژ را دارم ، سبکی با عنوان کرکینگ را که مشابهت زیادی با کایرپراکتیک دارد را هم ابداع کردم که معجزه ماساژ طب سنتی لقب گرفته و حتی با یک بار اجرا اعمال جراحی دیسک را لغو می کند ، بالاترین سرعت درآمدزایی حتی در جهان را دارم(کارموزانم دارم که تنها ۲ روز بعد از آغاز آموزش(نه حتی پایان آن)به درآمد ۶۰هزار تومانی در یک ساعت رسیده اند…
  این طور که در مقاله گفته اید همیشه کارهایی کردم که دیگران را منتفع کند ولی دریغ از سر سوزنی فایده برای خودم بطوری که همسرم هم که از مربیان قدیمی ماساژ‌است مکررا فشار می آورد که این شغل را ول کنیم و بدنبال شغل دیگری باشم ، پسرم با وجودمدرک معادل دکترایی که سال ۱۳۹۲ بخاطر ابداع این سبک از دانشگاه تهران به من داده شد از من می خواهد بروم راننده اسنپ بشوم تا همیشه پول داشته باشم!!!!
  آیا پاسخ کاربردی برای این مسایل هست و آیا شما دارید؟؟؟؟

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   امیر حسین آریا عزیز
   قبل از هر چیزی بخاطر تلاش و پشتکار و علاقه خاصی که به بیزینس تان دارید تبریک می گویم.
   اگر به کل این موضوع دقت کنید شما هر چیزی که برای موفقیت لازم دارید را دارید به جز یک لانچ موفق که بتواند آن حد فاصل عشق و پول را حل کند.
   از طریق منو تماس با ما یک وقت مشاوره رایگان رزرو بفرمایید من خودم شخصا کمک تان میکنم 🙂 نگران نباشید.
   یک نکته هم باید اضافه کنم جنس کارتان مخاطب خوب و زیادی دارد فقط باید نشان دهید چرا شما را باید انتخاب کنند.
   چند روز پیش خودم به شخصا پسنجر یک خلبان بودم هنگام لندینگ یک نیمچه سقوطی داشتم و برای ریکاوری به یکی از مراکز ماساژ درمانی در فردوس مراجعه کردم و واقعا تاثیر شگفت انگیز ماساژ درمانی را می دانم. آدم احساس می کنه دوباره متولد شده 🙂

   پاسخ
 10. سعیده
  سعیده گفته:

  سلام
  زمانی می توان گفت که من در تولید محتوای خودم موفق بودم که مخاطبم را به گفتگو وادارم.
  گفتگو راهی است برای ایجاد رابطه میان تو و مخاطبت و زمانی یک مخاطب حاضر به گفتگو با تو می شود که احساس کند او و نظرش برای تو مهم هستند. درست مثل احساسی که من در سایت اغوا دارم و این حس، من را مجبور می کند که این کامنت را بنویسم. این یعنی آقای صفوی با محتوای ارزشمندی که تولید می کند به من نشان داده که مخاطبش(من) برایش ارزشمند است و باید گفت در فضای وب امروز با همه کپی ها و … اینکار بسیار سخت است.

  پاسخ
 11. حسین قربانی
  حسین قربانی گفته:

  سلام جناب صفوی عزیز
  همواره مقالات و نوشته‌هاتون مفید و کاربردی و به دور از شعار هستند.
  موضوع اصلی در کسب و کار تشخیص علاقه اصلی و سپس گام گذاشتن تو اون مسیر و در ادامه یادگیری و تلاش در جهت رفع نیاز مخاطب در زمینه تخصصیمان هست. این گام‌ها باید به مرور و با وسواس و دقت خاصی طی بشوند و حدالامکان باید از شتاب‌زدگی در این مسیر پرهیز کرد.
  ممنونم از به اشتراک گذاری تجربیات مفیدتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *