چطوری با وبلاگ نویسی یک میلیونر خودساخته شویم

در هشت سال گذشته تجربه کار کردن و نوشتن برای برند های مختلفی را داشتم. از برندهای تجاری و صنعتی بگیر تا کسب و کار های کوچک تر.

تجاربی که در این چند ساله بدست آوردم توانسته به شدت به میزان درآمد سالانه ام کمک کند. شاید جز معدود کسانی باشم که می تواند یک محصول ۹.۹۹۷.۰۰۰ تومانی را بدون اینکه حتی کوچکترین کلمه ای درباره آن در سایت بنویسد بفروشد یا اینکه برگه فروش های ۳۰ میلیون تومانی بنویسد

امروز تقریبا کسانی که من را می شناسند فقط موفقیت های من را می بینند اما چیزی را که نمی بینند این است که:

شکست های من بیشتر از موفقیت هایم بوده است!

 

تا به امروز بیشتر از ۱۲ سایت داشته ام که ۸ تای آن ها شکست خورده اند.

می دانی قسمت جالب داستان چیست؟

آن هشت تایی که شکست خوردند هشت سایت اول من بودند. تصور می کنم هر کسی جای من بود آنقدر ناامید می شد که کلا کسب و کار اینترنتی را فراموش می کرد.

باید اعتراف کنم من هم خیلی وقت ها تا سر حد مرگ ناراحت و ناامید می شدم. خیلی وقت ها تصمیم می گرفتم این کار را به کل کنار بگذارم.

 

هفته ای ۸۰ تا ۱۰۰ ساعت کار می کردم. فقط می نوشتم و این در صورتی بود که ساعت کاری یک کارمند در هفته ۴۵ ساعت است.

این صحنه را تصور کن.

۲ برابر یک آدم معمولی کار می کنی اما هیچ نتیجه نمی گیری…

آن موقع تصور می کردم ۲ برابر کار کردن هیچ نتیجه ای ندارد اما الان می دانم تمام شکست هایی که خوردم تجاربی شدند که در هیچ کتابی درباره آن ها ننوشته اند.

همان شکست ها باعث شد تا یاد بگیرم چطور می توان یک سایت را از صفر راه اندازی کرد و در عرض ۳ ماه به درآمد چند میلیون تومانی رساند.

امروز می خواهم این تجارب را با تو به اشتراک بگذارم.

 

چطور با وبلاگ نویسی می توان یک میلیونر خودساخته شد:

تمام مراحل کاری که باید انجام دهی از این قرار است:

 • یک وبسایت راه اندازی کنی.
 • مقالاتی بنویسی که بتواند کلی ترافیک جذب کند.
 • پیشنهاد رد نشدنی(اینجا) به بازدید کنندگان بدهی.
 • برای ثبت نامی ها (‌اعضای لیست ایمیلی)‌اعتماد سازی کنی.
 • محصولات یا خدماتی که مخاطبینت می خواهند را بفروشی.

آسان است؟

روی کاغذ بله اما در عمل هر کدام از این مراحل تبدیل به چالشی پیچیده و سخت می شوند.

قبل از اینکه شروع به وبلاگ نویسی کنی باید بدانی نوشتن در کدام زمینه ها پولساز است چون در غیر این صورت درباره چیزهایی می نویسی که کسی به آن ها علاقه ندارد یا حداقل کمتر دارد.

 • سلامت
 • روابط اجتماعی
 • خانواده
 • تناسب اندام
 • زیبایی
 • مد
 • تجارت
 • کسب و کار
 • پول
 • رشته های تخصصی
 • مهارت های فردی
 • بهبود زندگی
 • سلامت روان

با نوشتن در یکی از این دسته ها می توانی اطمینان داشته باشی که حتما سایت رشد می کند و مخاطبان زیادی خواهد داشت.

 

روش اول : ساخت محصول یا خدمات

اولین و یکی از بهترین روش هایی که می توانی از وبلاگ نویسی پول خوبی بدست بیاوری این است که ببینی دقیقا مخاطبین ات چه مشکلی دارند و به چه مصحولی نیاز دارند.

از آنجا که ماه ها است در یک زمینه تخصصی می نویسی خیلی راحت می توانی راه حل مشکل مخاطبین ات را بصورت یک محصول و یا خدمات دربیاوری.

بطور مثال سایت iwillteachyoutoberich.com با همین روش ساخته شد و تبدیل به یکی از ۳۰  وبلاگ پولساز در زمینه کسب درآمد شد.

در ابتدا سیتی (‌صاحب سایت) یک وبلاگ ساخت و در زمینه پس انداز پول شروع به نوشتن کرد.

پس انداز کردن پول یکی از مشکلات خودش بود. ابتدا این وبلاگ بیشتر جنبه خاطره نویسی نسبت به جمع کردن پول داشت تا اینکه به مرور زمان کامل و کامل تر شد.

 

روش دوم : مشاوره

زمانی که وبلاگ نویسی می کنی مخاطبین زیادی را هم بدست می آوری.

به مرور زمان با چالش ها – مشکلات – رویا ها – اهداف آن ها آشنا می شوی. در وهله اول به واسطه مقاله های سایت به مخاطبین کمک می کنی تا پیشرفت کنند و به رویاهایشان نزدیک تر و از شر مشکلات شان خلاص شوند.

هر چقدر بهتر و بیشتر بنویسی اعتبار بیشتری را هم بین مخاطبین ات بدست می آوری.

بعد از مدتی تبدیل به قهرمان زندگی خوانندگان وبلاگت می شوی و دقیقا همیجا است که از تو درخواست مشاوره می کنند.

نکته خیلی مهمی که وجود دارد این است که با نوشتن در یک حوزه واقعا متخصص می شوی. تصور کن یک سال شبانه و روز فقط در یک زمینه مشخص تحقیق کنی و بنویسی…

برای اینکه بتوانی مشاوره دهی لازم نیست بهترین مشاور دینا باشی کافی است فقط بهتر از کسانی باشی که نیازمند مشاوره تو هستند.

 

روش سوم : قبول کردن تبلیغات

زمانی که بازدید های زیادی را داشته باشی می توانی سفارش تبلیغات بگیری.

کافی است یک جای بنر در وبلاگ ات درست کنی و ماهانه بابت اجاره آن پولی را بگیری.

زمانی که در یک حوزه خاص فقط بنویسی می توانی انتظار داشته باشی که قیمت های بسیار بالاتری را برای اجاره بنر های سایتت پیشنهاد بگیری.

به طور کلی اجاره ماهانه هر بنر کوچک سایت از ۲ میلیون تا ۱۵ میلییون تومان می باشد.

چرا مردم باید ماهانه به من ۱۰ میلیون تومان بابت اجاره بنر بدهند؟

پاسخ خیلی ساده است اگر من به عنوان تولید کننده محصول یا خدمات یا هر چیز دیگری ماهانه در وبلاگ تو که مخاطبین زیادی دارد تبلیغ کنم می توانم انتظار داشته باشم که به ازای ۱۰ میلیون تومان هزینه اجاره بنر می توانم حداقل ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان بدست بیاورم.

عادلانه است؟

برای هر دو طرف بله!

ولی فقط زمانی از این روش استفاده کن که نمی خواهی محصول تولید کنی.

به طور کلی هر جایی که مخاطبین در آنجا حضور داشته باشند می تواند بستر بسیار مناسبی برای تبلیغات باشد. اگر امروز نگاهی به صفحات اینستاگرام افراد مشهور ( یا حتی شاخ های مجازی )‌ بیاندازی متوجه می شوی که چرا شرکت ها بابت هر پست روزانه به آن ها ۲ میلیون تومان می دهند.

 

همه چیز بستگی به لیست ات دارد.

هر چقدر که لیست ایمیلی بزرگتری داشته باشی پول بیشتری بدست میاوری چون می توانی مصحولات و خدماتت را به افراد بیشتری عرضه کنی.

اما برای اینکه بتوانی لیست بزرگی بسازی باید در ابتدا بتوانی بازدیدکنندگان را جذب لیست ایمیل ات کنی.

چطور؟

با دادن یک پیشنهاد رد نشدنی ( که می توانی در اینجا سیر تا پیاز پیشنهاد رد نشدنی را یاد بگیری )

این کل کاری است که باید انجام دهی. کار زیاد سختی نیست اما نیاز به پشتکار فراوان دارد چون بعضی روزها دلسرد می شوی مخصوصا اگر دفعه اولت باشد که پا در این مسیر می گذاری.

اما زمانی که به نتیجه برسی می توانی زندگی را داشته باشی که هر کسی آرزوی داشتنش را می کند.

اطمینان دارم اگر بخواهی ۱۰۰٪ موفق می شوی اما یک سوال دارم و آن سوال این است که اگر الان یک سال بعدت باشد و تو به تمام آن چیزهایی که امروز می خواهی رسیده باشی…چه جمله ای را برای امروز خودت می نویسی؟

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
تحولات شدید در کسب و کارهای تهران اتفاق می افتد... https://www.instagram.com/p/Bnk_6TRHDaN/   https://www.instagram.com/p/BnlCgainS3W  
کمپین بازاریابی اینترنتی مدل تله Tripwire برای فرو... یکی از مهمترین دلایلی که اکثر کسب و کارهای اینترنتی را به کام نابودی می کشاند، نداشتن سیستم و کمپین های درست تبلیغاتی است. امروز در این مقاله م...
مرد شماره ۱ تبلیغات ایران کیست؟ بررسی کمپین تبلیغا... من به صورت دیوانه واری عاشق تبلیغ نویسی هستم و از هر ثانیه ای از زندگیم که صرف تبلیغات می شود لذت می برم. همین موضوع باعث شده همیشه سعی کنم به اتفا...
۵ تکنیک روانشناسی که فروش محصولات را شدیدا افزایش ... چقدر خوب می شد اگر با یک تغییر کوچک در کسب و کارت می توانستی به یکباره فروشت را چند برابر کنی؟ می دانم سوال احمقانه ای است، کی دلش نمی خواهد این حس...
24 پاسخ
 1. حامد
  حامد گفته:

  قطعا اون روز به خودم افتخار میکنم که تو کلوپ شما شرکت کردم حتی اگه به چیزهایی که آرزو داشتم نرسیده باشم استاد

  پاسخ
 2. امین
  امین گفته:

  برای امروزم مینویسم :
  قرار نیست تمام مسیر را همین امروز ببینی امین قدمهای کوچک بردار و آنگاه خدا قدم به قدم مسیر را برای تو واضح میکند و دستانش (حسین صفوی ) را برای کمک به تو بدون هیچ چشمداشتی میفرستد تا تو را به بهترین شکل راهنمایی کنند . پیش به سوی قله موفقیت با این دید که هرگز خداوند در این مسیر من را تنها نخواهد گذاشت و خدا بیشتر از من می خواهد که من ثروتمند و موفق شوم چون با ثروتمند شدنم به پیشرفت دنیا کمک خواهم کرد و این همان دلیل آفرینش ماست . کمک به پیشرفت کائنات .
  ممنون از استاد عزیز

  پاسخ
 3. پریسا ق.صدر
  پریسا ق.صدر گفته:

  من مطمئنم سال دیگه این موقع برای خودم در ۲۰ اسفند ۹۶ مینوسم :
  خودم جان ،
  مرسی که رویات رو جدی گرفتی و باورش کردی ؛
  مرسی که انقدر قوی بودی تا بخاطرش ریسک کنی ! …
  جایی که هیچکدام از اطرافیانت پشتت نبودند خودت پشتیبان خودت شدی و این مسیر رو قدم به قدم طی کردی …
  مرسی که با بهترین تصمیم و تلاشت رویام رو به حقیقت تبدیل کردی …

  پ.ن : همچنین مطمئنم تا آخر عمرم خدارو شکر میکنم که استاد صفوی و سایت اغوا رو مثل معجزه سر راه زندگیم قرارداد تا مسیر زندگیم به سمت تحقق رویاهام پیش بره

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   پریسا ق.صدر عزیز
   موفقیت از زمانی که برای رسیدن به آن تصمیم می گیری شروع می شود.
   امروز در مسیر موفقیت هستی و فردا به مقصد خواهی رسید. از این مسیر و سفر لذت ببر.
   اطمینان دارم یکی از موفق ترین ها خواهی بود

   پاسخ
 4. زینب
  زینب گفته:

  برای امروزم مینویسم ارزش تمام بلند پروازی ها و کم نخواستن هام رو داشت اینکه به شرایطم قانع نبودم و حتی جسارت بارها شکست خوردن رو داشتم و کم نیاوردم .

  پاسخ
 5. ایلین
  ایلین گفته:

  افرین به تو که بلاخره به همه ی ترس ها ، ناامیدی ها و استرس هات غلبه کردی و باهاشون طرح دوستی ریختی و این فرصت را به وجود اوردی که بتونی با رضایت قلبی کاری رو انجام بدی و به نتایج خوب و به موفقیتی برسی که از پس اون باعث خوشحالی و دلگرمی عده ای شده ای که این خیلی ارزش داره.
  اما کاش همه ی اینها زودتر اتفاق می افتاد ، همه ی این وقت کشی ها زودتر میامد و می رفت یا اصلا استاد صفوی را زودتر می شناختم تا به این واسطه زودتر به موقعیت امروز می رسیدم .
  اما قطعا” زمانبندی خدا بی عیب و نقصه و هیچ اشتباهی برایش وجود ندارد . بابت همه اش
  ❤خدایا شکرت ❤

  پاسخ
 6. فهیمه
  فهیمه گفته:

  سلام استاد صفوی مقالات سایت تون عالیه. من خانم خانه دارم و عمرم و وقتم به بیهوده میگذره میخواهم یک کسب و کار عالی داشته باشه نمیدانم از کجا باید شروع کنم اصلا نمیفهمم در چی استعداد دارم لطفا راهنمایی کنید. سپاسگزارم

  پاسخ
 7. علی
  علی گفته:

  سلام به استاد گرا می جناب صفوی .من تازه واردم ومیخام به امید خدا یکی از اون میلیونر ها بشم.من باید در قدم اول چه کاری انجام بدم .که ره و اشتباه نرم.

  پاسخ
 8. کیوان
  کیوان گفته:

  سلام جناب آقای صفوی عزیز ممنون از مقاله مفیدتان من خیلی دوست دارم داشته هامو از طریق اینترنت به اشتراک بذارم و البته بعدش تولید محصول و درآمدزایی کنم اما یک سوال اساسی دارم و اون این است که واقعا نمی دونم از وبلاگ باید شروع کنم یا وب سایت . و دقیقا بگم شما که می فرمایید وبلاگ نویسی منظورتون از وبلاگ نویسی چیزی مانند هیمن سایت خودتون هست یا ماند حتما دامنه وب لاگی داشته باشد خیلی ممنون می شوم که بطور واضح منو راهنمایی کنید . بی نهایت سپاس

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام کیوان عزیز
   منظورم از وبلاگ نویسی نوشتن مقاله در سایت خودتون هست. من شدیدا پیشنهاد می کنم که یک هاست و دامنه برای خودتان تهیه کنید و یک وردپرس نصب کنید و آنجا مقاله نویسی کنید چون در غیر این صورت نتیجه زحماتتون هدر می رود یا بسیار کمتر از آنچیزی که باید دیده می شود و برای مراحل بعدی دستتان بسته می شود

   پاسخ
 9. کیوان
  کیوان گفته:

  سلام مجدد جناب آقای صفوی عزیز و بزرگوار
  ممنون از پاسختان . من ایده های زیادی درام که نوشتم تا ان شاالله در سال ۹۷ حداقل ۳ تاشو پیاده کنم دست بقلم خوبی درام و از طرفی شدیدا اهل مطالعه سهتم و عاشق کتاب و باتوجه به اینکه الان ۲۰ سال است با مطالعه مونس هستم می خواهم از آموخته ها ی خود راه حلهای خلاقانه ای برای مشکلات پیدا کنم که لیست کرده ام و امیدوارم با کمک مقالات شما به اهدافم برسم برایتان آرامش و انرژی فراتر از تصور دارم جناب آقای صفوی عزیز

  پاسخ
 10. leila
  leila گفته:

  من تازه این کارو شروع کرد من یه وبلاگ زدم پاک کردم ودوباره چون از نظر خودم موضوع خوبی نداشتم ولی الان موضوم زیاد خوب نیست من نمیدونم چجوری یه عکس تووبلاگ بزارم واینکه هر چقدر ادرس سایتمو تو موتور جستجو ثبت می کنم نمیشه واینکه نمیدونم از کجا بباید بفهمم بازدید کننده دارم یانه یا اینکه من نمیدونم چجوری. میشه توی یه. وبلاگ عضو شد اصلا مگه میشه اگه بلد بودم دوسستامو عضو می کردم لطفا بهه من کمک کنید.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   لیلا عزیز
   وبلاگ رایگان برای تمرین نوشتن و تمرین نویسندگی خوب است اما اگر می خواهی واقعا به طور جدی کارت را شروع کنی نیاز به یک وبسایت داری.
   که با یک جستجو ساده در youtube می توانی خیلی ساده یادبگیری چطور یک وبسایت دقیقا به مشابه وبسایت من را در یکی دو ساعت راه اندازی کنی

   پاسخ
 11. شهرام
  شهرام گفته:

  استاد سلام خسته نباشید
  برای ورود به این عرصه با خانوادتون هم به مشکل خوردید؟ و اگه به مشکل خوردید چطور حلش کردید؟
  چون من با خانوادم واقعا تو این زمینه(ورود به کسب و کار اینترنتی) مشکل دارم وانقدر مخالفت میکنن که واقعا بعضی وقتا نمیدونم چیکار کنم؟خانواده من سنتی هستن و میگن فقط باید سخت کار کنی و این جور چیزا دردی از تو دوا نمیکنه؟نمیدونم چه جواب بدم و چیکار کنم؟نمیتونم باهاشون جنگ و دعوا کنم.بنظر شما چطور میتونم قانعشون کنم؟

  پاسخ
 12. زهره صادقی
  زهره صادقی گفته:

  سلام. من از مقاله های شما خیلی خوشم اومده. الان مشکلی دارم . اینکه نمیتونم تصمیم بگیرم در زمینه زبان میخوام آموزش بدم مثلا کلا مکالمه رو یاد بدم به همه سطحی یا مثلا فقط به کودکان. گفتین به صورت خاص وارد جزییات شیم برای تولید محتوا میشه در زمینه رشته من کمی راهنمایی بدین

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *