بررسی و بهبود صفحه محصول ماهان تیموری

بررسی و بهبود صفحه محصول ماهان تیموری

از نظر من یکی از موثرترین راه ها برای یاد گرفتن تبلیغ نویسی، بررسی موردی صفحات تبلیغ نویسی شده است.

در این مقاله قصد دارم صفحه محصول هوش مالی پلاس ماهان تیموری را آنالیز کنم و قسمت هایی که لازم به بهبود است را با همدیگر بررسی کنیم.

تبلیغ نویس هستیم، نه قاضی:

قبل از اینکه بخواهم مقاله را شروع کنم می خواهم یک موضوع کوچک را یادآور شوم. کار ما اینجا تبلیغ نویسی است و به هیچ عنوان قصد قضاوت کردن دیگران و محصولات شان را نداریم چرا که باور دارم قضاوت کردن فقط کار برخی از قلی های اینستاگرامی است و بس!

خیلی خب بزن بریم.

 

بررسی و بهبود صفحه محصول ماهان تیموری:

اولین موردی که باید درست شود ظاهر صفحه محصول است.

زمانی که از قالب های آماده وردپرس بخصوص روزنامه ای استفاده می کنیم، زمان درست کردن صفحه تبلیغ محصول بشدت به مشکل می خوریم چرا که اصلا این قالب ها برای این کار درست نشده اند و بیشتر مناسب سایت های خبری هستند.

 

نکاتی که باعث بهبود ظاهر صفحه محصول می شود:

 • حذف تمام لینک های موجود در صفحه.
 • حذف نوار منو
 • حذف فوتر سایت
 • تمام صفحه کردن صفحه محصول
 • حذف قیمت از بالای صفحه محصول

 

برسیم به متن صفحه تبلیغ محصول.

قسمت اول: داستان

پرده اول:

دوره از سن ۱۵ تا ۲۰ سالگیم کلی کلاس های موفقیت رفتم که بیشتر انگیزشی بود نمیگم انگیزشی بده انگیزشی خیلی خوب بود چون من یادمه اون موقع که از کلاس ها میومدم بیرون توانایی این و داشتم که یه درخت رو با ریشه هاش از توی زمین دربیارم انقدر که انرژی داشتم .

تعریف داستان یکی از موارد مهم در تبلیغ نویسی است اما یک سری قانون وجود دارد که باید رعایت شود زیرا در غیر این صورت داستان کاملا ساختگی و دروغین دیده می شود.

داستان باید تا حد ممکن بلند و با جزییات زیاد باشد تا مخاطب بتواند خودش را در داستان ببیند.

زمانی که از اعداد در داستان استفاده می کنیم بهتر است که سند، عکس، اسکرین شات یا به هر نحوی اثبات بیاوریم تا میزان اعتماد خواننده بیشتر شود.

قبل از این پرده دوم داستان شروع شود ما در صفحه محصول عکس آماده و خارجی از سکه ها را می ببینم که بصورت کامپیوتری طراحی شده است. نکته بسیار مهم این است که هیچگاه از عکس آماده و خارجی نباید در صفحه محصول استفاده کرد چون شدیدا مخاطب بی اعتماد می شود.

 

پرده دوم داستان:

بعد به این نتیجه رسیدم که چرا من نتیجه نگرفتم تصمیم گرفتم

دوره ای رو آماده کنم که فرای مسائل انگیزشی و انرژی بخش باشه
چون انگیزشی و انرژی بخش از نظر من مثل یک دیازپام میمونه مثل یک ژلوفن میمونه زود گذره معتاد میکندت حتی ما نیاز داشتیم به راهکار بعد تمام دوره هایی که توی ایران تو حوزه های مالی برگزارمیشد رو بررسی کردم و دیدم هیچ دوره ای نیست همه روی ذهنیت کار میکنن روی باورها روی نگرش وروی همچین مسئله ای کار میکنن

تصمیم گرفتم بیوفتم به جون بازار ایرانو هرآنچه مسئله وجود داره در مورد بازار ایران که به افراد کمک کنه بتونن پول بیشتری در بیارن و بتونن پولشون رو نگه دارن و بتونن پولشون رو رشد بدن

 

در پرده دوم داستان یک سری مشکلات جهشی به چشم می خورد که بهتر است بهبود یابد.

تکنیکی که در پرده دوم داستان استفاده شده است “دشمن مشترک” است. در این حالت عموما داستان به این شکل در می آید:

فرد دنبال رسیدن به نتیجه A است اما به علت وجود یک سری  دشمن به ظاهر دوست، هر چقدر که تلاش می کند به آن نتیجه نمی رسد. یک روز تصمیم می گیرد مسیر زندگی اش را تغییر دهد و وارد دنیای جدیدی شود تا بلاخره نوش دارو را پیدا کند و مردم را از دست این دشمنان نجات دهد.

من به شخصا تکنیک دشمن مشترک را پیشنهاد نمی کنم چرا که در واقعیت واقعا دشمن می سازد!

در پرده دوم داستان، دشمن مشترک افرادی که در زمینه انگیزشی کار میکنند معرفی شده است ( البته به شخصا با این قسمت موافقم چون تقریبا تمام کسانی که در ایران در حوزه انگیزشی کار می کنند فقط کارشان کپی و پیست کردن مقالات خارجی است یا نهایتا زیر نویس کردن فیلم های خارجی. البته بعضی ها پا فراتر گذاشتن و مشغول به دوبله فیلم های کوتاه انگیزشی شده اند که بشدت ناامید کننده است. گهگاهی هم خنده دار)

به نظرم بهترین سایت انگیزشی ایران ۱۲ceo.ir است.

 

از اصل موضوع دور نشویم. در قسمتی از پرده دوم داستان می بینیم فرد تصمیم به زیر و رو کردن بازار گرفته است. در این مرحله فرد در مرحله تحقیق قرار دارد ما باید بعد از این قسمت، قسمتی را در داستان ببینم که فرد تحقیقاتش را پیاده سازی می کند و خودش نتیجه می گیرد اما این قسمت در داستان وجود ندارد که حتما باید گذاشته شود ( و ترجیحا با چند عکس اثبات گردد) که در این صورت میزان اعتماد سازی داستان به شکل خوبی پیش می رود.

 

پرده آخر داستان:

خردادسال ۱۳۹۶ اولین دوره هوش مالی رو دادم که در ۱۳ ماه خلاصه شد که نتایج خیلی عالی داد بعد دیدم که خوب من به هدفم رسیدم خیلی ها به نتایج عالی گرفتن اما اینکه الان بخوام دیگه ادامه ندم خودم حس بدی پیدا میکنم

یا بهتره بگیم دیدم داره بی انگیزه میشم بعد به این نتیجه رسیدم ضعف های دوره هوش مالی رو تبدیل کنم به نقاط قوتش و این ماه این دوره رو از ۱۳ ماه به ۲۰ ماه ارتقاء دادم و تمام اون نکاتی که اگر بهش اضافه میشد

 

فاصله ای که بین پرده دوم و سوم داستان قرار دارد بی نهایت زیاد است بهتر این بود که با یک انتقال نرم داستان(Bridge) از زمانی به زمان دیگر انتقال می افتاد.

در پرده سوم اشاره می شود که دلیل خلق این محصول، بهبود نقاط ضعف محصول قبلی بود اما با یک نگاه ساده می توان متوجه شد علت ضعف محصول قبلی کم بودن تعداد ماه های آموزش بوده است!

در واقعیت هر چقدر محصول طولانی تر باشد میزان اثرگذاری آن کمتر می شود و طولانی کردن محصول یک اشتباه جبران نشدنی است!

راز تولید محصول خوب: بیشترین نتیجه در کمترین زمان

به لحاظ تبلیغ نویسی پیشنهاد می کنم قسمتی که درباره بی انگیزه شدن نوشته شده است حذف گردد چرا که در ذهن مخاطب اینطور تفسیر می شود:

حوصله ام سر رفته بود گفتم یک محصول بدم بیرون یکم پول دربیارم و در کنارش حال و حوصله ام سرجاش برگردد.

 

ادامه صفحه تبلیغ محصول…

این دوره مناسب چه کسانی است؟

افراد بیکار و جویای کار و کارمندان و صاحبین کسب و کار

اشتباه وحشتناکی که در این قسمت به چشم می خورد انتخاب اشتباه بازار هدف است.

زمانی که می گوییم: “افراد بی کار، جویای کار، کارمند، صاحب کسب و کار” رسما اعلام کردیم مخاطب این محصول همه مردم کره زمین هستند!

دقیقا شبیه به این می ماند که من محصولی تحت عنوان “آموزش شوهر داری” تولید کنم و بگویم این محصول برای افراد زیر مناسب است:

نوزادان، دختران دبیرستانی، تازه عروس ها، طلاق گرفته ها، خانم های محترم پولی خیابانی و خاله ها!

زمین تا آسمان کارکتر و حتی جهان بینی این افراد با همدیگر متفاوت است به همین خاطر نمی توان محصولی ساخت که مناسب همه این افراد باشد.

طبیعتا امکان ندارد کسی بتواند همه مردم را راضی نگه دارد در نتیجه تعداد افراد ناراضی به شدت افزایش پیدا می کند.

پیشنهاد می کنم برای بهبود انتخاب بازار هدف حتما ویدیو زیر دیده شود.

لینک ویدیو : https://goo.gl/kLB9Nk

 

نکته نهایی تبلیغ نویسی این صفحه محصول:

چیزی که در این صفحه تبلیغ دیده می شود به شدت Pushy است یعنی تبلیغ نویس قصد دارد بزور محصولی را به مخاطب بفروشد که در این حالت به جای مدرس، یک فروشنده دیده می شود.

و اگر کسی فروشنده دیده شود باید قید سود اصلی فروش را بزند چون به شدت تعداد فروش کاهش پیدا میکند.

 

اگر آنالیز و بررسی کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی افراد مشهور و سرشناس را می خواهی عضو اتاق مخفی اغوا شو.

 

 

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
هدف از تولید محتوا چیست؟ حقایقی که نمی دانی... ناشفاف تر و غیر واقعی تر از عملکرد مسئولین در کشور، توصیه هایی است که در زمینه کسب و کار اینترنتی در ایران می شود. زمانی که دلیل انجام هر کاری ...
صباویژن یا یکتانت؟ کدام آژانس تبلیغاتی را انتخاب ک... تقریبا هر کسی که در دنیای وب تبلیغ می کند حتما  نام این دو آژانس تبلیغاتی بزرگ ایرانی را شنیده است. اما سوال اینجاست که کدامیک بهتر هستند؟ ...
اصول تبلیغ نویسی برای کر و لال ها... من که کر و لال نیستم آیا این مقاله بدرد من می خورد؟ اگر اطمینان داری که نیستی بله بدردت نمی خورد اما سوال من اینجاست: از کجا مطمئن هستی که نیستی؟ ...
۳ راز تکان دهنده از دنیای های تیکت که دقیقا معکوسش... بزرگترین آرزوی صاحبان کسب و کار و مدرسان آنلاین وارد شدن در دنیای های تیکت High Ticket است اما وقتی به عملکرد و الگو کسب و کارشان نگاه می کنم احساس می...
17 پاسخ
 1. محمد
  محمد گفته:

  خیلی عالی
  استاد یه سوال داشتم ممکنه برای افرادی که علاقمندن وارد حوزه تبلیغ نویسی یا تولید محتوا بشن هم آموزش بدین که چطور میتونیم در این حوزه ها وارد بشیم. خبره بشیم و بتونیم پروژه بگیریم
  ممنون

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   محمد عزیز سپاسگزارم
   وارد شدن در حوزه تبلیغ نویسی مانند دیگر حوزه ها خیلی آسان است. یک سایت می زنید و می گویید من در حوزه تبلیغ نویسی فعالیت می کند.. اما قسمت سخت داستان اینجاست که باید بتوانید نتیجه و تجربه خلق کنید. اما اگر بخواهم سریع ترین راه را برای بدست آوردن تجربه و نتیجه بگویم این است:
   برای ۳۰ سایت و محصول به رایگان تبلیغ نویسی کنید و بگویید اگر از تبلیغ نویسی من راضی بودی و فروشت افزایش یافت به من یک ویدیو بده و بگو کارم خوب بود

   پاسخ
 2. مهدی مزرعه
  مهدی مزرعه گفته:

  سلام حسین عزیز
  تحلیل خیلی خوبی بود
  و از همه جذاب تر ایده اتاق مخفی واقعا خیلی کاربردیه
  شک ندارم بهترین استاد توی حوزه ی تبلیغ نویسی هستی

  بی صبرانه منتظر ایمیل های سکرت روم هستم

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   مهدی مزرعه عزیزم
   بی نهایت سپاسگزارم. سکرت روم هر دو هفته یک بار یک ایمیل ارسال می شود به این دلیل که کمپین ها نیاز به تحلیل دارند ولی عملا هر ایمیل اسرار فروش یک محصول موفق است

   پاسخ
 3. سجاد اسماعیلی
  سجاد اسماعیلی گفته:

  سلام….. عااااااااالی استاد مثل همیشه…
  بازهم بی نهایت ایده گرفتم که می دونم بی نهایت تو عمل کمکم میکنه…
  همونطور از مطلب قبلی (بررسی کمپین تبلیغاتی آقای روحانی) ایده ای گرفتم که تو تبلیغاتم استفاده میکنم…
  مررررررسی از این همه لطفی که به ما مخاطبین سایتتون دارید… استاد بی نظیر

  پاسخ
 4. ندا
  ندا گفته:

  مرسی از مقاله ی خوبتون لطفا صفحه ی محصول افراد دیگه هم بررسی کنید
  نکته ی آخری که گفتید رو واقعا قبول دارم متاسفانه خیلی ها به زور می خوان یه محصول رو به مخاطب بفروشند و سود کنند در حالی که هیچ ارزشی رو اولش ایجاد نمی کنند برای مخاطب.
  استاد صفوی من خودم صفحه ی محصول بعضی از سایت ها رو نگاه می کنم و از چندتاشونم خرید کردم متاسفانه بیشترشون اطلاعاتی که می نویسند اصلا با محصولی که به مشتری داده میشه هماهنگی نداره.
  تبلیغشون یه جورایی بزرگ نمایی و گول زدن مشتریه.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   ندا عزیز سپاسگزارم
   متاسفانه مشکلی که وجود دارد درک نکردن درست عملکرد تبلیغ نویسی است. بعضی ها احساس می کنند تبلیغ نویسی وسیله ای برای گول زدن مردم است اما در واقع تبلیغ نویسی نشان دادن صحیح ارزش های یک محصول است.
   این موضوع را شرکت های بزرگ درک می کنند مثلا هیچوقت در تبلیغ بستنی نمی بینید کسی بگوید با خوردن این بستنی بی نیاز از کلسیوم می شوید چون در آن از شیر استفاده شده

   پاسخ
 5. ابولفضل
  ابولفضل گفته:

  سلام وقت بخیر.استاد صفوی تشکر میکنم بخاطر توضیحات و اموزشهای خوبتون..استاد شما محصول لانچر رو معرفی کردین اما یه خلاء هست و اونم اینکه یه محصول کاربردی وناب در مورد تبلیغ نوسی ارائه بشه.واقعا عالیه

  پاسخ
  • مهدی مزرعه
   مهدی مزرعه گفته:

   ابولفضل عزیز

   دوره ی صفر تا صد تبلیغ نویسی توی درس های لانچر قراره میگیره

   استاد صفوی واقعا یه محصول کامل و زنده رو داره تولید میکنه که روز به روز پیشرفته تر و کامل تر میشه مثل یه انسان زنده

   پاسخ
 6. kanani
  kanani گفته:

  سلام استاد عزیز
  این تحلیل هم مثل سایر آموزشهای استاد عالیه. من عادت دارم خواندن کامنتهای زیر آموزشها و بیشتر از آن اعتیاد دارم به پاسخهایی که به این کامنتها داده میشه. این پاسخها خیلی آموزنده و دارای نکته هستند. متاسفانه کامنتهای این مقاله بی پاسخ مانده اند. خواهشمندیم مد نظر استاد عزیز قرار بگیره.
  با تشکر

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   کنعانی عزیز
   سپاسگزارم از لطف و محبتی که داری.
   همیشه کامنت ها پاسخ داده می شود ولی بعضی وقت ها چون همزمانی با کارهای دیگر شرکت پیدا می کند چند ساعتی تاخیر می افتد 🙂

   پاسخ
 7. احمد کلاته
  احمد کلاته گفته:

  حسین صفوی عزیز
  مقاله‌ها و فیلم‌های ارزشمندت دنبال می‌کنم و از استفاده می‌برم.
  برات آرزوی موفقیت دارم همکار عزیزم

  پاسخ
 8. ایرج
  ایرج گفته:

  سلام یه سوال داشتم اگر فرصت داشتید جواب بدید ممنون میشم
  دانشجو هستم (مقطع بالا!)
  با جیب عملا خالی!
  عاشق مطالعه و آموزش ( به قدی دوستار محصولات آموزشی هستم که اگر پول داشتم واقعا محصولات شما را همین الان می خریدم ولی فعلا ندارم ایشالا بعدا)

  چند وقتی هست به فکرم زده یه سایت راه بندازم ولی دو مسئله وجود داره
  – در حوزه علمی و تکنولوژی کمتر کسی باید پیدا بشه که بخواد یه آموزش گرون قیمت بخره چون اکثر مخاطاش دانشجو هستن و مثل من جیب خالی (حتی ممکنه ۱۰۰ هزار تومن هم براشون گرون باشه)
  – حتی آماده کردن آموزشی در مورد تکنولوژی و علمی مثل موضوعات عمومی مثل بازاریابی، برندینگ، سخنرانی و … شاید خیلی سخت تر باشه چون قراره موضوعات سخت و به روز رو که تو کتاب ها هم پیداشون نمیشه کرد پیدا کنی، تجربه کنی و ارائه بدی
  – بعضی ها هم برای این که براشون رزومه بشه آموزش ها رو تهیه کرده و در اختیار ناشران اینترنتی مثل فرانش، فرادرس یا … قرار میدن، اونا هم چون منبع عظیمی از این آموزش ها رو دارن میتونن اونو با قیمت خیلی کمی بفروشند و سودشو ببرند (گرچه خرید از این سایت ها برای افراد مثل من راحت تره ولی اگر بخوام خودم کسب و کار آموزشی و اینترنتی راه بندازم شاید رقابت با این سایت هایی که مردم میشناسن و کلی هم تبلیغات داره، خیلی سخته)

  به خاطر همین علت ها و همچنین برخی علت های دیگه که دیگه اینجا نیاوردم، از کسب و کار اینترنتی سرد و منصرف میشم و میگم فعلا بیرون یه کاری رو برم و به سمت اینترنت فعلا نیام

  کسب و کار اینترنتی برای کارهای عمومی (برندینگ، بازاریابی، ارتباط با دیگران، سخنرانی، کسب و کار و …) شاید راحت تر بگیره تا برای یاد دادن کارهای علمی چون کارهای عمومی رو احتمالا راحت تر هم بشه فراگرفت و خیلی راحت هم آموزش های رایگان زیادی آماده کرد و ….

  نظر شما چیه؟
  برای کسایی مثل بنده که کار علمی کردن چه کسب و کار اینترنتی میتونه مفید باشه؟
  متشکرم

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   ایرج عزیز سپاسگزارم
   بله کاملا درست برای موضوعاتی مثل تکنولوژی و چیزهایی در دانشگاه تدرسی می شود اگر محصولی تولید شود باید نهایتا با قیمت ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان فروخته شود.
   پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید
   https://eqva.net/is-college-a-scam/

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *