چطور یک پیشنهاد رد نشدنی بدهیم که کسی نتواند آن را نادیده بگیرد

چند وقت پیش با جمعی از دوستان شمال رفته بودیم و یک ویلای خیلی دوست داشتنی اجاره کردیم تا چند روزی لذت ببریم.

هوا نیمه ابری بود و گهگاهی باران می گرفت و سریع قطع می شد. از آنجایی که ما ساعت ۱۰.۵ شب رسیده بودیم و نمی توانستیم این هوای فوق العاده را از دست بدهیم مشغول لذت بردن از حال شدیم.

ساعت نزدیک ۱۲ شد و تقریبا همه بشدت گرسنه شده بودند طوری که خیلی بی حال صجبت می کردند.

اسنپ فود را چک کردم دیدم هیچ رستوران یا فست فودی باز نیست.

سوار ماشین شدیم و شروع کردیم به گشتن. تا ۵ کیلومتری یک رستوران باز هم پیدا نکردیم. کم کم ناامید شده بودیم تا اینکه یکی از توی ماشین فریاد زد ؛ این یکی باز است !

پیشنهاد رد نشدنی

 

رستوران بسیار شیک بودی که داخل آن با چوب های بامبو و گل های شمدانی تزیین شده بود. نورهای گرم و طلایی رستوران می توانست هوش از سر هر کسی ببرد.

نکته شگفت انگیز این رستوران این بود که نه تنها در این وقت شب باز بود بلکه کیفیت غذاهایش هم بی نظیر بود.

ساعت ۱۲ شب این رستوران فوق العاده تبدیل به یک پیشنهاد رد نشدنی شده بود.

 

پیشنهاد رد نشدنی یعنی پییشنهادی که مشتری بطور جنون آمیزی عاشق آن است و به هیچ عنوان نمی تواند ان را نادیده بگیرد. اجازه بده چند مثال بزنم تا پیشنهاد رد نشدنی را بهتر در کنی.

 

  • پیشنهاد رد نشدنی یعنی گرفتن پیشنهاد ازدواج از کسی که همیشه عاشقش بودی
  • پیشنهاد رد نشدنی یعنی رستورانی که ساعت ۱۲ شب رفتیم
  • پیشنهاد رد نشدنی یعنی اورژانس برای بیماری که حالش وخیم است.
  • پیشنهاد رد نشدنی یعنی دریافت چیزی که بشدت به آن نیاز داشتی ولی پیداش نمی کردی.
  • و…

 

قوانین نوشتن یک پیشنهاد رد نشدنی :

۱) بفهم واقعا مردم چه چیزی را می خواهند. اکثر اوقات چیزی را که می گویند می خواهند با چیزی که واقعا می خواهند متفاوت است.

چند وقت پیش شخصی با دفترم تماس گرفته بود و می خواست پروژه تبلیغ نویسی محصولش را به ما بسپرد.

در زمینه موفقیت فردی کار می کرد و محصولی در این زمینه تولید کرده بود. فرد شناخته شده ای هم بود.

پرسیدم چرا می خواهی این محصول تبدیل به پرفروش ترین محصول در بازار ایران شود؟

گفت چون با دیدن این پک مردم می توانند موفق شوند و همه هدف من این است که مردم موفق شوند و فقط از این موضوع لذت می برم.

گفتم یک پیشنهاد بهتر برایت دارم. به جای اینکه برای نوشتن برگه فروش ۱۵ میلیون تومان به ما بدهی بهتر است محصولت را رایگان قرار دهی اینطوری مردم بیشتری موفق می شوند و تو هم به آرزویت می رسی.

سریع گفت اینطوری که هیچ پولی بدست نمی یارم!!!

گفتم پس در وهله اول هدفت سود خوب از فروش این محصول است و در وهله بعدی موفق شدن مردم! و این کاملا طبیعی است و اگر غیر از این بود باید فاتح بیزینست را می خواندی.

 

این یک نمونه خوب بود برای اینکه درک کنی همیشه مردم آن چیزی که می گویند با آن چیزی که در دل دارند یکسان نیست پس زمان دادن پیشنهاد رد نشدنی حواست باشد آن پیشنهادی را بدهی که در دل می خواهد.

 

 

۲) مردم عاشق خرید کردن هستند اما از اینکه کسی چیزی بهشان بفروشد متنفر هستند.

اکثر افراد اشتباهی که می کنند این است که می خواهند به زور چیزی را به کسی بفروشند. بارها شده که وارد وبسایتی شده باشی و در همان صفحه اول ببینی محصولاتش را چیده است و با فونت بزرگ نوشته است که یک پیشنهاد عالی ! همین الان بخر بخر بخر و…

و به جرات می توانم بگویم این مشکل ۹۹٪ سایت های ایرانی است. قبل از اینکه متوجه شوند واقعا بازدیدکننده یا مشتری به چه چیزی نیاز دارد سعی می کنند به او چیزی را بفروشند.

و چون هیچوقت این روش جواب نمی دهد سعی می کنند قیمت ها را کم کنند که این یک حماقت است. ( این مقاله را در رابطه با قیمت بخوان )

قبل از هر چیزی سعی کن اعتماد مخاطبینت را بدست بیاوری و نکته مهم تر این است که هر کسی مخاطبت نیست !

 

فرمول طلایی ساخت پیشنهاد رد نشدنی :

مخاطب درست + قول درست (کاری که قرار است برایشان انجام دهی) + زمان درست = پیشنهادی رد نشدنی

 

با این فرمول می توانی بی نهایت پیشنهاد رد نشدنی عالی بنویسی. می توانی تجربه پیشنهاد رد نشدنی که تا به حال داشتی را زیر همین پست کامنت بگذاری تا دوستان دیگر هم استفاده کنند.

 

حسین صفوی

HTC (High Ticket Closer) Certificated at EQVA
حسین صفوی متخصص تبلیغ نویسی و فروش محصولات گران قیمت به مخاطبین خاص آن است که امروز به عنوان موفق ترین تبلیغ نویس ایران شناخته می شود.
مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
تحولات شدید در کسب و کارهای تهران اتفاق می افتد... https://www.instagram.com/p/Bnk_6TRHDaN/   https://www.instagram.com/p/BnlCgainS3W  
کمپین بازاریابی اینترنتی مدل تله Tripwire برای فرو... یکی از مهمترین دلایلی که اکثر کسب و کارهای اینترنتی را به کام نابودی می کشاند، نداشتن سیستم و کمپین های درست تبلیغاتی است. امروز در این مقاله م...
مرد شماره ۱ تبلیغات ایران کیست؟ بررسی کمپین تبلیغا... من به صورت دیوانه واری عاشق تبلیغ نویسی هستم و از هر ثانیه ای از زندگیم که صرف تبلیغات می شود لذت می برم. همین موضوع باعث شده همیشه سعی کنم به اتفا...
۵ تکنیک روانشناسی که فروش محصولات را شدیدا افزایش ... چقدر خوب می شد اگر با یک تغییر کوچک در کسب و کارت می توانستی به یکباره فروشت را چند برابر کنی؟ می دانم سوال احمقانه ای است، کی دلش نمی خواهد این حس...
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *