راهنمای کامل تبلیغات ایوند و حقایق پنهان آن ها که باید بدانی

هر کارآفرینی دوست دارد برای رشد و کسب و کارش سمینار و همایش برگزار کند. چرا که در این صورت مردم می توانند از نزدیک با خود کارآفرین ارتباط نزدیک تری برقرار کنند.

برگزاری یک رویداد (سمینار) کار آسانی است. کافی است وارد ایوند شوی و در کمتر از ۵ دقیقه یک رویداد ایجاد کنی. اما سخت ترین بخش هر رویداد فروش بلیت های آن است.

اگر تجربه برگزاری سمینار نداشته باشی احتما فروش بلیت یکی از دغدغه های اصلی ات خواهد بود. به همین خاطر تمایل داری از ابزار تبلیغاتی پیشنهادی ایوند استفاده کنی.

طبیعتا هر تبلیغی هزینه بر است. اگر تبلیغاتی خوبی انجام دهی سود زیادی خواهی برد اما اگر تبلیغات شکست بخورند نه تنها ضرر می کنی بلکه صندلی های سالن نیز خالی می مانند.

به هیمن خاطر سعی کردم در این مقاله ابزار تبلیغات ایوند را بررسی کنم تا با دید بازتری بتوانی تصمیم بگیری.

تبلیغات ایوند

 

اسلایدر ایوند:

اساسا هدف اسلایدر ایوند یا تبلیغات بنری آگاه سازی و برندسازی است و نمی توان به طور مستقیم از این دسته از تبلیغات برای فروش مستقیم استفاده کرد.

اگر با شرکت های تبلیغاتی مانند صباویژن، یکتانت، کاپریلا و… کار کرده باشید می دانید تمام این سرویس دهنده ها تبلیغات بنری را هم پوشش می دهند. این دسته از تبلیغات عموما توسط شرکت های بزرگ مانند ال جی، میتسوبیشی، رنو و… جهت آگاه سازی مخاطبین استفاده می شود. و طبیعتا نباید انتظار فروش مستقیم از آن ها داشت.

زمانی که مخاطبین چندین بار با اسم یک برند برخورد کنند ناخودآگاه آشنایی و علاقه ای در آن ها ایجاد می شود. اجازه بده با یک مثال ساده این موضوع را باز تر کنم.

این سناریو را تصور کن.

تا یک ساعت دیگر قرار است یک دوست قدیمی که مدت هاست  که او را ندیده ای، به دیدنت بیاید.

در همان لحظه تلفن زنگ می خورد. پشت خط غریبه ای است که می گوید آقای محترم من کیف پول و مدارک شما را در خیابان مطهری پیدا کردم. من تا نیم ساعت دیگر عازم سفر هستم لطفا سریعا خودتان را به این آدرس برسانید.

مجبور هستی سریعا خودت را به آن آدرس برسانی و از آن جایی که دلت نمی خواهد دوستت پشت در بماند سعی می کنی کلید خانه را به یکی از همسایگان بدهی.

در این حالت سعی می کنی کلید را به کدام همسایه بدهی؟

طبیعتا آن همسایه ای که بیشتر از همه او را دیده ای یا با او برخورد داشته ای.

وظیفه تبلیغات بنری یا اسلایدر ایوند دقیقا همین است. باعث ایجاد اطمینان و اعتماد نسبی بین مخاطب و برگزار کننده می شود.

 

چه زمانی از اسلایدر ایوند استفاده کنیم؟

اگر در آن ماهی که قصد برگزاری سمینار داری، افراد دیگری هم هستند که سمیناری با موضوع مشابه تو را برگزار می کنند، آنگاه استفاده از اسلایدر می تواند مفید باشد.

 

چه زمانی نباید از اسلایدر ایوند استفاده کرد؟

اگر هدفت فقط پر کردن صندلی های سمینار است پیشنهاد نمی کنم از این ابزار تبلیغاتی استفاده کنی چرا که نتیجه خیلی خوبی نخواهی گرفت مگر اینکه قیمت بلیت های گران باشد.

 

 

ارسال ایمیل اختصاصی ایوند:

اگر با برگزارکنندگان قدیمی ایوند صحبت کنید همه می گویند اوایل از ارسال ایمیل تبلیغاتی ایوند نتیجه خوبی می گرفتند اما الان به هیچ عنوان.

می دانی چرا؟

چون هر برگزار کننده ای از این ابزار استفاده می کند در نتیجه ایمیل ها هیچ شخصیت مشخصی ندارند و همانطور که می دانی ایمیل ابزاری برای ارتباط بی پرده با مخاطب است و نباید آن را تبدیل به یک برشور تبلیغاتی کرد.

تصور کن پارتنری که داری دچار بیماری چند شخصیتی شده باشد.

یک روز با مهربانی با تو صحبت می کند. یک روز مثل غریبه ها و روز دیگر مثل اصغر آقا سیبیل کلفت محله. چه حسی بهت دست می دهد؟

الان شخصیت ایمیل های ایوند هم به این صورت در آمده است. یک روز شخصی اینگونه ایمیل می زند:

دوست نازنینم اگر مشکل در طراحی سایت داری من می توانم در این سمینار بهت کمک کنم

روز بعد

کاربر گرامی عید قدیر مبارک. حتما در سمینار خیریه …. شرکت کن

روز بعد

اگر در این سمینار شرکت نکنی با قید پولدار شدن را بزنی چون تکنیک ها فروشنده شدن فقط اینجاست . بدو بشتاب ثبت نام کن

روز بعد

در این سمینار کائنات و فرکانس ها را گرد هم آوردم تا آزادی مالی را نصیبت کنم. اگر در این سمینار شرکت نکنی کائنات از تو فراری می شوند

 

 

و مهمتر از همه این است که ایوند هیچگاه قانون اول ایمیل مارکتینگ را رعایت نمی کند: اول کمک بعدا فروش

اگر عضو لیست ایمیلی ایوند باشی متوجه می شوی هر ایمیلی که ارسال می کنند فقط برای فروش سمینار است و همین موضوع باعث می شود کاربر دلش نخواهد این دسته از ایمیل ها را باز کند چرا که هر بار چشمش به این ایمیل ها می افتد احساس می کند قرار است مقداری پول از حساب بانکی اش کنده شود و به حساب غریبه ای ریخته شود.

و همین موضوع باعث شده نرخ تبدیل ایمیل های ایوند به شدت پایین باشد.

 

 

ارسال پیامک تبلیغاتی ایوند:

داستان پیامک های تبلیغاتی هم دقیقا به مشابه ایمیل ها هستند. با این تفاوت که احتمالا کمی نرخ تبدیل بالاتری دارند.

اما رفته رفته با افزایش برنامه های اسپم کردن پیامک ها تبلیغاتی، این آمار سقوط خواهد کرد.

 

تبلیغ در شبکه های اجتماعی ایوند:

این ابزار می توانست یکی از بهترین ابزار های تبلیغاتی باشد اما از آن جایی که ایوند در هیچ کدام از این شبکه های اجتماعی تولید محتوا نمی کند به هیچ عنوان نمی توان انتظار خلق نتیجه را از آن داشت.

پیشنهاد من به ایوندی ها این است که حتما یک تیم تولید محتوا ( نه مترجم مقاله ) به سیستم شان اضافه کنند.

 

تبلیغات گوگل ادوردز ایوند:

تقریبا بدترین حالت تبلیغات گوگل ادورز این است که مخاطب را مستقیم وارد صفحه سمینار کنی. این کار دقیقا به مشابه این است که یک غریبه را در خیابان ببینی و بگویی: جوووون، عشقم داری دستی بهم پول بدی بجاش من کلی چیز میز یادت بدم؟

به نظرت چه کسی صبح از خواب بیدار می شود و با خودش می گوید آخ جون امروز باید پول هام را کدام سمینار خرج کنم؟ بگذار یک جستجو در گوگل کنم ببینم کی سمینار برگزار می کند.

پس به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم.

اما اگر می خواهی بهترین نتیجه را از گوگل ادوردز بگیری باید مانند دستورالعمل زیر عمل کنی.

 1. دوره رایگانی را در گوگل ادورز تبلیغ کن
 2. مخاطبین را وارد اسکویز پیج ( لندینگ پیج ) کن و سپس لیست ایمیلی مخاطبین را جمع کن
 3. بعد از ۲ ایمیل، مخاطبین را به صفحه تبلیغ نویسی شده ایوند هدایت کن.

 

البته ناگفته نماند ایوند تازه شروع به فعالیت کرده و نباید از آن انتظار زیادی داشت. برای یک دقیقه خودت را جای ایوندی ها بگذار طبیعتا همان ابتدای کار توانایی هزینه کردن چند صد میلیون تومانی برای مشاور ها تبلیغاتی را نداری اما سعی می کنی رفته رفته سیستم را بهبود دهی تا تبدیل به برند بزرگتری شوی.

 

اما مطمئن ترین روش برای پر کردن صندلی و فروش تمام بلیت های سمینار چیست؟

اگر واقعا می خواهی به صورت اصولی و با آسودگی خیال سمینار برگزار کنی و هیچگاه استرس خالی ماندن صندلی های سمینار را نداشته باشی باید از طریق سایت خودت اقدام کنی.

باید قبل از اینکه فکر برگزاری سمینار را در سر بپروانی، لیست ایمیلی خوبی داشته باشی که مخاطبینت تو را دوست داشته باشند. و قبل از اینکه بخواهی به آن ها پیشنهاد سمینار بدهی حداقل چندین ایمیل که فقط به آن ها کمک کرده و در زندگی شان ارزش آفریده ارسال کرده باشی.

 

اگر آنالیز و بررسی کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی افراد مشهور و سرشناس را می خواهی عضو اتاق مخفی اغوا شو.

 

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
اگر دنبال بیشترین سود در کسب و کارهای اینترنتی هست... مهمترین راز دنیا را هم که داشته باشی بلاخره یک روز تصمیم به فاش کردن آن می گیری. بخاطر اتفاقات بسیار خوبی که در این چند ماه اخیر پیش آمد و رکور...
هدف از تولید محتوا چیست؟ حقایقی که نمی دانی... ناشفاف تر و غیر واقعی تر از عملکرد مسئولین در کشور، توصیه هایی است که در زمینه کسب و کار اینترنتی در ایران می شود. زمانی که دلیل انجام هر کاری ...
صباویژن یا یکتانت؟ کدام آژانس تبلیغاتی را انتخاب ک... تقریبا هر کسی که در دنیای وب تبلیغ می کند حتما  نام این دو آژانس تبلیغاتی بزرگ ایرانی را شنیده است. اما سوال اینجاست که کدامیک بهتر هستند؟ ...
اصول تبلیغ نویسی برای کر و لال ها... من که کر و لال نیستم آیا این مقاله بدرد من می خورد؟ اگر اطمینان داری که نیستی بله بدردت نمی خورد اما سوال من اینجاست: از کجا مطمئن هستی که نیستی؟ ...
14 پاسخ
 1. رویداد استارتاپی کارآغازیان
  رویداد استارتاپی کارآغازیان گفته:

  سلام وقتتون بخیر ؛

  توی این چند وقتی که تیم ما از ایوند استفاده میکند؛

  در زمینه برگزاری رویدادهای رایگان خیلی به ما کمک کرده است؛ از ایمیل هایی که جذب میکنیم، توانسته ایم مخاطبان باکیفیتی هم برای فروش رویدادهای پولی مان کمک بگیریم.

  البته استاد صفوی؛ ایوند حدودا از سال ۹۴ فعالیت دارد و یکی از موفقترین استارتاپهای شتاب دهی شده #آواتک هست.!

  خیلی ممنونم از این مطلب خوبتون

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   میلاد عزیز
   سپاسگزارم
   تمام رویداد هایی که برگزار نمودید رایگان هستند
   https://goo.gl/niRY1e
   برای رویداد رایگان مردم زیاد دغدغه ای برای شرکت نکردند ندارند هدف این مقاله برای رویداد هایی است که بلیت هایی حداقل بالای ۱۰۰ هزار تومان دارند.
   بله درست می فرمایید از اواسط ۹۴ فعالیت خودش را آغاز کرده و موفق بوده اما چون هنوز ۵ سال را کامل پر نکرده جز کسب و کارهای تازه محسوب می شود.
   ایوند در کل از سایت هایی مانند وبینارجم، انی میتینگ و… الگو گرفته شده است

   پاسخ
 2. علیرضا فرحبخش
  علیرضا فرحبخش گفته:

  دست مریزاد عالی بود استاد.
  با اطمینان می گویم نمونه این مقاله را نمی توان هیچ کجای وب ایران پیدا کرد

  پاسخ
 3. مهدی مزرعه
  مهدی مزرعه گفته:

  واقعا مقاله ی کاربردی بود که تجربه ی فروش بلیط های سمینار این ما رو نوشتید
  توی هیچ کدوم از سایت ها مقاله ی درست حسابی متاسفانه نمیبینم که واقعا اطلاعات کاربردی رو به صورت رایگان به مخاطب بده

  اکثرا همین اطلاعات رایگان شما رو به صورت دوره ی پولی دارن میفروشن (البته باید حق بهشون داد چون اطلاعات جدیدی ندارن که بخوان عرضه کنن)

  ممنونم بابت این مقاله عالی

  پاسخ
 4. اکبری
  اکبری گفته:

  سلام. ممنونم که تجربه خود را در اختیار ما قرار دادید. خودم به شخصه همایش با قیمت میانگین ۳۰۰ تومان برگزار می کنم. با یه قسمتی از حرفای شما زیاد موافق نبودم که گفتید به فروش بیتشر فکر می کنند نه کمک کردن. مشاوره های تبلیغاتی ایوند برای من خیلی مفید بوده و این حس رو دارم که خیلی دلسوز من و رویدادم هستند و دوست دارند تا می تونند راه رو برام روشن کنند که بهتر بتونم تصمیم بگیرم. به هر حال ابزارها کم و کاستی دارند ولی نقش نیروی انسانیشون رو نمی تونم نادیده بگیرم.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سلام.سپاسگزارم. بیزینس را ادامه دهید. زمانی که تصمیم گرفتید از درآمد فعلی به درآمد عالی کوچ کنید یک بار دیگر با دقت دوباره این مقاله را مطالعه بفرمایید.
   پیروز باشید

   پاسخ
 5. علیرضا شهابیان
  علیرضا شهابیان گفته:

  سلام
  ممنون از مقاله ای که نوشتید و اطلاعاتی که در رابطه با فروش بلیت رویدادها به اشتراک گذاشتید
  من چند نکته رو لازم دونستم در رابطه با مقاله تون عرض کنم :
  – در رابطه با کانورت ایمیل ها ما براساس تمامی رویدادهایی که از این ابزار استفاده می کنند، این روند رو میبینیم که این ابزار برای رویدادها مفید بوده و تغییر خاصی در کانورت ایمیل ها ایجاد نشده؛ و عملا ابزار تبلیغاتی ایمیل/پیامک برای فروش رویدادها راهگشاست (البته که با در نظر گرفتن چند مورد رویداد خاص ممکنه که حرف شما درست باشه و البته ممکنه که در طول زمان یک برگزارکننده خاص نتایج مختلفی از رویدادهای مختلف ببیند)
  – در رابطه با اینکه برگزارکنندگان هرچه بتوانند از کانال های مختص خودشون که برند سازیش رو انجام دادن استفاده کنن هم ما کاملا با شما اتفاق نظر داریم و عینا همین مورد رو هم در مشاوره هامون به برگزارکننده ها اعلام می کنیم؛ حتی ما ویژگی ای درون پنل برگزارکننده ها داریم تحت عنوان “کد ادغام با سایت”؛ از طریق این ویژگی شما هم عملا دارید از خدمات ایوند استفاده میکنید و به صورت یکجا شرکت کنندگانتون رو مدیریت می کنید؛ و هم عملا دارید مستقیما مخاطبین سایت خودتون رو به رویدادتون جذب میکنید

  بازهم از بازخوردی که دادید متشکرم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *