فرمول تبلیغ نویسی

فرمول تبلیغ نویسی PAS – داستانی که به فروش ختم می شود

یکی از بزرگترین مشکلات افرادی که تازه کسب و کارشان را شروع کرده اند این است که اعتبار ندارند و خب طبیعتا زمانی که اعتبار نداشته باشی کسی هم به آن صورت تو اعتماد نمی کند و زمانی هم که اعتماد نکند احتمالا فروشی نخواهی داشت.

در هر حوزه ای که فعالیت می کنی احتمالا یک یا چند تا از رقیبانت هستند که در وبسایت شان، عکس یا اسکرین شات از مجلات، روزنامه ها و جاهایی که معرفی شده اند را قرار داده اند.

خودت را بگذار جای مشتری.

اگر بخواهی محصولی را بخری، ترجیح می دهی آن را از کسی بخری که اعتبار بیشتری نسبت به سایرین دارد یا فردی که هیچ سابقه ای ندارد؟

حالا تصور کن تو اول راه هستی و رقیبانی داری که حداقل چند سال سابقه بیشتری نسبت به تو دارند.

اکثر افراد زمانی که با این موضوع روبرو می شوند احساس ترس و ناامیدی می کنند. یک جورایی هم حق دارند چون چطور ممکن است مجلات و روزنامه ها درباره کسی بنویسند که حتی آن را نمی شناسند!

این داستان دقیقا شبیه استخدام در اولین شرکت است.

به هر شرکتی که رجوع می کنی از تو سابقه کار می خواهند و طبیعتا تا جایی استخدام نشوی، سابقه کاری هم نخواهی داشت. به نوعی دور باطل ناامیدی است.

ماجرا از اینی هم که هست وخیم تر می شود:

تصور کن ماه ها روی تولید محتوای سایتت کار کردی…ده ها کتاب خواندی و با کلی وسواس محصولت را تولید کردی.

اطمینان داری که محصولت از تمام محصولات موجود در بازار بهتر است. با هزار شور و اشتیاق محصولت را در سایت برای فروش قرار می دهی.

هر روز صبح سایتت را چک می کنی و می بینی یک فروش هم نداشتی.

بعد از چند روز یک ایمیل از طرف شخصی که به محصولت علاقه مند است می آید. این طور نوشته است:

سلام 

من صفحه محصول تان را نگاه کردم و به نظرم محصولی خیلی خوبی آمد اما همین محصول را فلان سایت دارد…دو دل هستم نمی دانم باید کدام را انتخاب کنم.

چرا باید محصول شما را بخرم؟

 

وقتی که کسی این ایمیل را می دهد یعنی هیچ شانسی برای فروش نداری!

تقریبا هر چیزی که در این مرحله بگویی فقط باعث میشود که ناتوان تر دیده شوی. پیشنهاد می کنم در این مرحله سکوت کن چون عاقلانه ترین کار است.

البته دسته دیگری هم در این میان هستند که به “احمق ها” شهرت دارند. این دسته از افراد سعی می کنند رقیب شان را تخریب کنند و بگویند محصول فلانی بدرد نمی خورد و فقط محصول من خوب است.

به این دلیل به این دسته از افراد “احمق ها” می گویند که نمی دانند با گفتن این جمله فقط باعث می شوند که مخاطب انرژی منفی بیشتری ار از آن ها بگیرد و بیشتر بی اعتماد شود.

اجازه بده یک پیشگویی کنم:

تو به یک معجزه نیاز نداری تا از این شرایط نجات پیدا کنی. معجزه ای که بتواند به تو بیشتر از هر کس دیگری اعتبار دهد.

فرمول تبلیغ نویسی

فرمول تبلیغ نویسی PAS می تواند تو را از این شرایط نجات دهد.

اما قبل از اینکه بخواهم PAS را توضیح بدهم مهم است که بدانی در این حالت باید آن نتیجه ای که محصولت برای مخاطب بوجود می آورد را خودت مو به مو انجام دهی و همان نتیجه را بگیری.

به طور مثال اگر محصولت راز کاهش ۱۰ کیلو در ۲ ماه است باید به مخاطب هر روزی که داری لاغر می شوی را نشان دهی.در

 

خیلی خب برویم سراغ فرمول تلبیغ نویسی PAS :

 

Problem : تعریف و مشخص کردن مشکل

Agitation : رساندن  درد مشکل به مغز استخوان

Solution : فرشته ای که مشکل را حل می کند

 

به ترتیب بالا باید صفحه محصولت را شروع به تبلیغ نویسی کنی.

در قسمت اول باید مشکل را تعریف کنی و دقیقا مشخص کنی که چه مشکلی وجود دارد. تا زمانی که مشکل را مطرح نکنی مخاطب نیازی هم برای پیدا کردن راه حل آن احساس نخواهد کرد. در نتیجه هیچ فروشی اتفاق نمی افتد.

در مرحله بعد باید نشان دهی اگر آن مشکل حل نشود، شرایط چقدر می تواند از اینی هم که هست وخیم تر شود.

و در مرحله نهایی باید راه حل مشکل را ارائه دهی.

بگذار در یک مثال این کار را با هم انجام دهیم.

فرمول تبلیغ نویسی

تصور می کنیم من دکتر زنان و زایمان هستم

بیماری به من مراجعه کرده که مشکل کوچک بودن لگن را دارد و راه حلی که من می خواهم به او پیشنهاد بدهم سزارین است.

 

تعریف و مشخص کردن مشکل:

خیلی خب عکس ها نشان می دهند که لگن شما کوچک است و همین موضوع می تواند زمان بدنیا آمدن بچه برای شما دردسر ساز باشد.

رساندن  درد مشکل به مغز استخوان:

در بیشتر این مواقع، هنگامی که لگن مادر کوچک تر از حد طبیعی است باعث می شود زمان بدنیا آمدن بچه، بچه از دنیا برود و حتی در مواردی دیده شده است که هم بچه و هم مادر، هر دو هنگام زایمان فوت کرده اند.

( من هیچ سر رشته ای از این موضوع ندارم صرفا جنبه مثال دارد و فاقد هر گونه بار علمی و پزشکی می باشد )

فرشته ای که مشکل را حل می کند:

کاری که هر با ما انجام می دهیم و نتیجه عالی به همراه دارد، سرازین است. علاوه بر اینکه هر دو طی زایمان کاملا سالم و سلامت خواهی بود، می توانید حتی تاریخ تولد نوزاد را خودتان تعیین کنید و…

 

به همین راحتی می توانید از این فرمول در فروش محصولات، خدمات یا حتی پر کردن صندلی های سمینارتان استفاده کنید.

البته پیشنهاد من در مرحله آخر این است که بگویید:

به طور مثال در موضوع چاقی: من خودم از مشکل چاقی رنج می برد…روش های زیادی را برای لاغری امتحان کردم و بعد از سعی خطا های فراوان به فرمولی رسیدم که توانست من را از این عکس (عکس دوران چاقی) به این عکس ( عکس لاغری که نتیجه گرفتید) برساند. من تمام فرمول ها و کارهایی که باید انجام دهی را مو به مو در این محصول گفتم.

زمانی که کاری را خودت انجام می دهی و نتیجه را می گیری، مخاطب خیلی راحت تر خرید می کند چون یگانه دلیل خرید مشتری “نتیجه ای است که می خواهد بدست بیاورد”

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
هدف از تولید محتوا چیست؟ حقایقی که نمی دانی... ناشفاف تر و غیر واقعی تر از عملکرد مسئولین در کشور، توصیه هایی است که در زمینه کسب و کار اینترنتی در ایران می شود. زمانی که دلیل انجام هر کاری ...
صباویژن یا یکتانت؟ کدام آژانس تبلیغاتی را انتخاب ک... تقریبا هر کسی که در دنیای وب تبلیغ می کند حتما  نام این دو آژانس تبلیغاتی بزرگ ایرانی را شنیده است. اما سوال اینجاست که کدامیک بهتر هستند؟ ...
اصول تبلیغ نویسی برای کر و لال ها... من که کر و لال نیستم آیا این مقاله بدرد من می خورد؟ اگر اطمینان داری که نیستی بله بدردت نمی خورد اما سوال من اینجاست: از کجا مطمئن هستی که نیستی؟ ...
۳ راز تکان دهنده از دنیای های تیکت که دقیقا معکوسش... بزرگترین آرزوی صاحبان کسب و کار و مدرسان آنلاین وارد شدن در دنیای های تیکت High Ticket است اما وقتی به عملکرد و الگو کسب و کارشان نگاه می کنم احساس می...
26 پاسخ
 1. معین
  معین گفته:

  درود بر استاد عزیز
  یعنی لذت بخش تر از خوندن مطالب شما و یادگیری برای من نیست، چون خیلی راحت و ساده بیان می کنید و فرد راحت با هر سطح دانش میتونه محتوا رو درک کنه.
  ممنون از اینکه خیلی راحت و بدون هیچ چشم داشتی دانش تون رو با ما به اشتراک می زارید.
  این تکنیک ها واقعا کاربردی و درجه یک هستن، گاهی وقت ها از کار ناامید میشم میام اینجا و حالم خوب میشه.
  بازم سپاس.

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   معین عزیز
   بی نهایت سپاسگزارم از این کامنت مثبت وانرژی بخش.
   هیچ چیز لذت بخش تر از خواندن کامنتی این چنینی بعد از نوشتن مقاله نیست

   پاسخ
 2. کیوان نامی
  کیوان نامی گفته:

  سلام استاد باز مثل همیشه عالی و مفید و صدالبته خلاقانه که با شیوه ملموس داستان آمیخته با طنز که شگرد برجسته ای در محتوا نویسی هست که متاسفانه امروز خیلی ها بلد نیستند و بهایی بهش نمی دهند. شاد باشید و پرانرژی صفوی عزیز

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   کیوان می عزیز
   بی نهایت سپاسگزارم
   حقیقت امر این است که بدون تبلیغ نویسی نمی توان در این بازار پر رقابت جای دوری رفت و هدف اصلی تبلیغ نویسی بالا بردن فروش هایی است که در حالت عادی هیچگاه اتفاق نمی افتادند

   پاسخ
 3. محمد ۱۷ ساله
  محمد ۱۷ ساله گفته:

  سلام…آدمایی مثل شما در ایران کم پیدا میشن‌.
  خدا را شاکرم شما را در مسیر زندگی قرار داد.انگار قرار است تغییر و تحول عظیمی در زندگی و وجودم ایجاد شود که مطمئنم خیلی باشکوه خواهد بود.
  بی نهایت ازت متشکرم.

  پاسخ
 4. احسان.آ
  احسان.آ گفته:

  بی نهایت ممنونم جناب صفوی بابت مطالب عالی تون… مثل همیشه پر انرژی!!
  گاهی بیشتر رقیب ها سعی میکنند مانند همین طرح مشکل و راه حل مشتری را قانع کنند. ما چطور خودمون رو متمایز نشون بدیم که مشتری حتی بدون سابقه به ما اعتماد کند؟؟ چون گاهی نشان دادن نتیجه به مشتری سخت میشه!! مثلا وقتی میخواهیم جنسی را بفروشیم، چطور بگوییم که خود من هم از این محصول استفاده میکنم در حالی که مشتری پیش خودش نگوید الکی تعریف میکند؟!

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   احسان عزیز
   سپاسگزارم از این همه انرژی مثبت.
   یک حقیقتی در کسب و کار های اینترنتی وجود دارد. میزان درآمدت کاملا بستگی به ارزش و نتیجه ای دارد که در حوزه خودت بوجود می آوری.
   برای نشان دادن نتیجه بهترین راه اینکه فیلم بگیری
   بطور مثال می خواهی آموزش دهی چطور در ۱۲ هفته ۲۰ کیلیو وزن کم کنند…هر روز از خودت فیلم بگیر و در این مسیر نشان بده که چطور هر روز داری وزن کم می کنی

   پاسخ
 5. جواد
  جواد گفته:

  تشکر بابت تمامی مطالب فوق العاده شما اقای صفوی
  ببخشید اگر کم کامنت میزارم
  همیشه از مطالب سایتتون یک pdfمیگیرم و در محل کارم میخونم

  بسیار فوق العاده هست
  امید وارم ک یک روز بتونم توی لانچر عضو شوم

  پاسخ
 6. سید امیر
  سید امیر گفته:

  دستت درد نکنه واقعا عالی..

  فقط این نکته را هم باید مد نظر قرار داد که اگر در موارد ۱ و ۲ زیاده روی بشه یا موارد غیر واقعی گفته بشه تاثیر برعکس میذاره..
  مثلا وقتی یک مشکلی را کاربر میدونه که واقعا خیلی جدی نیست و ما الکی بخواهیم این مشکل را براش خیلی بزرگ جلوه دهیم.. اینطوری شخص به ما بی اعتماد میشه

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سپاسگزارم سیدم امیر عزیز
   اگر محصول یک مشکل بزرگ را حل نکند یعنی محصول اشتباه تولید شده…کاری که محصول می کند باید بتواند یک مشکل بسیار بزرگ و بغرنج را از مردم حل کند در غیر این صورت مانند اکثر محصول ها شکست می خورد.

   پاسخ
 7. عموسجی
  عموسجی گفته:

  بسیار زیبا و کاربردی بود این مطلبتون. فقط یه سوال .این مطلبی که ما باید بگیم خودمون این راه رو رفتیم و نتیجه گرفتیم رو چجوری باید به مشتری القا کنیم ؟ توو خود سایت؟ مخصوصا واسه سایتی که نو پاعه

  پاسخ
  • حسین صفوی
   حسین صفوی گفته:

   سجاد عزیز
   نباید چیزی را به مخاطب القا کرد… برای اینکه بتوانی نشان دهی این مسیر را رفته ای به عکس، اسکرین شات یا فیلم از قبل و بعد نیاز خواهی داشت

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *