روانشناسی ثروت عباس منش

بررسی و بهبود صفحه محصول روانشناسی ثروت عباس منش

چیزی که من به تجربه آموختم این است که همیشه انجام کاری به صورت عملی بسیار بهتر از تئوری آن است. به همین خاطر سعی دارم در یک مقاله تخصصی دیگر درباره تبلیغ نویسی یک صفحه محصول واقعی و موفق را بررسی و بهبود دهیم.

تصور کنم کمتر کسی آن بیرون باشد که نام استاد عباس منش را نشنیده باشد. کسی که در زمینه موفقیت کار می کند و از نظر من تاثیرگذارترین فرد در این حوزه است.

 

تبلیغ نویس هستیم، نه قاضی!

تصور کنم این جمله تبدیل به یک شعار همیشگی برای خانواده اغوا شده است. یک موضوع مهم وجود دارد که بعضا به اشتباه تفسیر میشود این است که اگر کسی در تبلیغ نویسی ضعف داشته باشد ارتباطی با خوب نبودن آن شخص یا محصولش نیست. و من هیچ کدام از محصولاتی را که صفحه محصول شان را بررسی می کنم را ندارم و همچنین نه اطلاعی از محتوای داخلش دارم. پس صرفا کاری که انجام می دهیم قوی کردن هنر تبلیغ نویسی مان است.

 

بررسی و بهبود صفحه محصول روانشناسی ثروت عباس منش:

جمله اول:

نمی‌توانید هدفی مقدس تر از ثروتمند شدن را در زندگی‌ تان جستجو نمایید!

در این جمله از تکنیک قاب بندی یا Frame تبلیغ نویسی استفاده شده است. این یکی از قدیمی ترین و موثر ترین تکینک های تبلیغ نویسی است. برای اینکه درک بهتری از این تکنیک داشته باشیم بهتر است در یک مثال آن را بررسی کنیم.

تکنیک قاب بندی یا فریمینگ به دو قسمت کلی تقسیم می شود:

 1. انعکاس Reflection
 2. دستکاری Manipulate

۱-انعکاس:

در این حالت تبلیغ نویس یا طراح کمپین تبلیغاتی سعی می کند از زاویه خاص یک موضوع را تحلیل کند در نتیجه به جای توضیح حقیقت اصلی، از انعکاس حقیقت از زاویه خاص شروع به تحلیل و نوشتن آن موضوع می کند. (دقیقا به مانند عکس زیر)

 

۲- دستکاری Manipulate:

دستکاری حقیقت عموما در دنیای بیزینس یا کسب و کار کاربردی ندارد مگر اینکه کسی بخواهد کلاهبرداری کند اما از تکنیک دستکاری حقیقت اکثرا در اخبار و سیاست استفاده می شود.

 

به طور مثال اگر بخواهی نگاهی دقیق به جنگ ها بیاندازی متوجه می شوی بالاخره یک کشور نسبت به کشور دیگر مقصرتر است اما همیشه سربازها در جنگ احساس می کنند کشور مقابل مقصر و گناه کار است.

یکی از دلایلی که من از تبلیغ نویسی یا کمپین های سیاسی بی زار هستم این است که واقعا خودت هم نمی دانی حق با کیست. نمونه این موضوع را می توان در جنگ جهانی دوم دید که بیش از ۷۰ میلیون انسان کشته شدند!

از بحث اصلی دور نشویم. زمانی که می گوییم:

نمی‌توانید هدفی مقدس تر از ثروتمند شدن را در زندگی‌ تان جستجو نمایید!

یعنی در حال استفاده از تکنیک انعکاس در قاب بندی هستیم. طبیعتا در واقعیت اهداف مقدس بسیاری وجود دارد.

دقیقا به مشابه این می ماند که بگویم یگانه علت موفقیت یک سایت داشتن سئو حرفه ای است اما در واقعیت مسایل مهم دیگری نیز وجود دارند که روی موفقیت یک سایت تاثیر می گذارند مثل:

 • گرافیک سایت
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغ نویسی
 • فانل های فروش
 • تبلیغات
 • تولید محتوا
 • محصول یا خدمات سایت
 • و…

و تحسین برانگیزترین قسمت این جمله استفاده از کلمه “مقدس” است.

به طور کلی زمانی که می خواهی قدرت تصمیم گیری انسانی را سلب کنی کافی است درباره قدرتی صحبت کنی که بسیار بسیار بزرگتر و بالاتر از اوست.

زمانی که از کلمه مقدر استفاده می کنیم دقیقا در ضمیر ناخودآکاه مخاطب ارتباطی مسقیم با خدا، قرآن، بهشت و جنم بوجود می آوریم در این حالت لازم نیست دیگر چیزی را اثبات کنیم چرا که مخاطب به این مسایل ایمان دارد.

اگر بخواهیم کمی دقیق تر نگاه کنیم متوجه حضور رگه هایی از NLP می شویم.

این تکنیک NLP ساده است زمانی که جمله اول یک گذاره همیشه صحیح باشد به طور اتوماتیک گذاره دوم صحیح پنداشته می شود. به طور مثال:

اگر در حال خواندن این مقاله هستی احتمالا به تبلیغ نویسی علاقه داری.

گذاره همیشه صحیح اول: در حال خواندن این مقاله هستی.

گذاره دوم: احتمالا به تبلیغ نویسی علاقه داری.

اما در واقعیت می تواند احتمالا بسیار زیادی وجود داشته باشد که مشغول به خواندن این مقاله هستی. مثل ایمیلی که ارسال کردم یا تلگرام اغوا یا علاقه ای که به خواندن مقالات اغوا داری یا…

اما می توان همین تکنیک NLP را طوری دستکاری کرد که جمله دوم در عین غلط بودن درست پنداشته شود.

آب سیال است و یخ از آب است پس یخ سیال است!

 

قسمت دوم صفحه تبلیغ محصول:

تکنیک تعریف داستان در تبلیغ نویسی StoryTelling

اگر هنوز ثروتمند نیستید، من به عنوان فردی که توانسته‌ام از فقر به ثروت برسم، به شما می گویم که نیازی نیست به دارایی‌ها و ثروتِ ثروتمندان با حسرت نگاه کنید!

سالهای زیادی از زندگی ام را با اشتیاقِ فراوان، به دنبال مهم‌ترین عامل برای ثروتمند شدن گذراندم… ، تحقیقاتی وسیع و جهانی را شروع کرده و همزمان شروع به آموزشِ خودم برای آموختن علمِ ثروت نمودم. بیش از ۴۰۰ کتاب در این حوزه مطالعه کردم… کارگاه‌های عملیِ زیادی در زمینه روانشناسی ثروت در سراسر ایران برگزار نمودم… زندگیِ افرادِ موفقی را آنالیز کردم و باورهای قدرتمند کننده شان را شناسایی کردم…

یکی از مهمترین قسمت ها در تبلیغ نویسی روایت داستان یا Story Telling است اما چرا روایت داستان تا این حد اهمیت دارد؟

چون در قالب داستان است که فرایند اعتماد سازی و حتی فروش ناخودآگاه اتفاق می افتد. اما یک نکته خیلی مهم درباره داستان وجود دارد:

داستان باید جزییات زیادی داشته باشد تا برای مخاطب باورپذیری اش راحت تر باشد. من پیشنهاد میکنم حتما از عکس یا فیلم استفاده شود چون میزان تاثیرگذاری را چندین برابر می کند.

 

قسمت سوم صفحه تبلیغ محصول:

مأموریت این دوره، آموزشِ تنها عاملِ ثروتمند شدن به هر فردی است، که تصمیم گرفته و متعهد شده تا نه تنها فردی باشد که قادر است رفاه خانواده اش را تأمین کند بلکه، با ثروتمند شدن، جامعه اش را نیز رشد دهد.

زیرا همه ما وظیفه داریم که ثروتمند باشیم…تا بتوانیم همه‌ی زیبایی‌های جهان را تجربه کنیم….  تا آزادانه برای خودمان زندگی کنیم… ، تا تجربه یک زندگی پر از رفاه و آسایش را تجربه کنیم.

زیرا این توانایی و لیاقت به همه ما داده شده است تا بتوانیم تجربه زندگی در خانه بزرگ ویلایی زیبا در بهترین مناطق دنیا، خودروهای فوق العاده و سفرهای بی نظیر به هر جای دنیا را داشته باشیم.

یکی از موثرترین تکنیک ها برای ساده سازی فرایند تصمیم گیری برای خرید این است که به مخاطب نشان دهی برای رسیدن به نتیجه ایکس فقط به یک عامل نیاز داری که از این تکنیک جی ابراهام، راسل برندسون و… استفاده می کنند.

البته زمانی استفاده از این تکنیک صحیح می باشد که بخواهی درباره موضوع مشخصی صحبت کنی. به طور مثال:

تنها عامل افزایش نرخ باز شدن ایمیل، تیتر تبلیغ نویسی شده ایمیل است.

اما زمانی که از این تکنیک برای بیان این جمله استفاده می کنیم عملا کار اشتباهی است:

مأموریت این دوره، آموزشِ تنها عاملِ ثروتمند شدن به هر فردی است،

چون به طور مثال یکی از علل ثروت، تبلیغ نویسی همین صفحه محصول است چرا که اگر این صفحه وجود نداشت طبیعتا فروشی هم وجود نداشت یا اگر هم داشت بسیار ناچیز بود و در نتیجه ثروتی هم خلق نمیشد.

 

نکته نهایی این مقاله:

بعضی وقت ها اشتباهات کوچک در تبلیغ نویسی باعث بد دیده شدن محصول یا قضاوت نادرست درباره آن می شود.

هدف تبلیغ نویسی نشان دادن ارزش های حقیقی و واقعی یک محصول است و حالا اگر کوچکترین اختلالی در این فرایند بیافتد باعث می شود مخاطب یا درباره محصول اشتباه قضاوت کند یا اینکه تعداد افراد ناراضی از محصول زیاد شود.

تصور کن محصولی درباره لاغری تولید کردی و می دانی داستن اندام متناسب باعث بهبود وضعیت سلامت بدن می شود.

حال اگر در صفحه تبلیغ محصول بیشتر تمرکزت روی سلامت جسمانی باشد باعث می شود نه تنها ارزش محصولت صحیح دیده نشود بلکه کلی مشتری ناراضی داشته باشی چرا که اگر فرد لاغری به هوای داشتن سلامت بیشتر جسمانی این محصول را بخرد قطعا ناراضی خواهد شد.

 

اگر آنالیز و بررسی کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی افراد مشهور و سرشناس را می خواهی عضو اتاق مخفی اغوا شو.

 

مطالب پیشنهادی برای 5 دقیقه بعدی
اگر دنبال بیشترین سود در کسب و کارهای اینترنتی هست... مهمترین راز دنیا را هم که داشته باشی بلاخره یک روز تصمیم به فاش کردن آن می گیری. بخاطر اتفاقات بسیار خوبی که در این چند ماه اخیر پیش آمد و رکور...
هدف از تولید محتوا چیست؟ حقایقی که نمی دانی... ناشفاف تر و غیر واقعی تر از عملکرد مسئولین در کشور، توصیه هایی است که در زمینه کسب و کار اینترنتی در ایران می شود. زمانی که دلیل انجام هر کاری ...
صباویژن یا یکتانت؟ کدام آژانس تبلیغاتی را انتخاب ک... تقریبا هر کسی که در دنیای وب تبلیغ می کند حتما  نام این دو آژانس تبلیغاتی بزرگ ایرانی را شنیده است. اما سوال اینجاست که کدامیک بهتر هستند؟ ...
اصول تبلیغ نویسی برای کر و لال ها... من که کر و لال نیستم آیا این مقاله بدرد من می خورد؟ اگر اطمینان داری که نیستی بله بدردت نمی خورد اما سوال من اینجاست: از کجا مطمئن هستی که نیستی؟ ...
7 پاسخ
 1. مهدی مزرعه
  مهدی مزرعه گفته:

  تحلیل جالبی بود

  واقعا بعضی ها جوری توی صفحه ی محصولشون میگن اگر این راز رو یاد بگیری به نتیجه ی ایکس میرسی

  انگار فقط همین یه مورد کافیه

  اگر

  تبلیغات گوگل و…. رو انجام نده
  محتوای رایگان تولید نکنه
  سایتی نداشته باشه
  سئوی انجام نده
  ایمیلی ارسال نکنه
  مسابقه ای برگزار کنه

  قطعا با ارسال فرکانس مثبت به ثروت نمیرسه !

  پس فقط یه مورد یا یه راز وجود نداره مجموعه ای از تکنیک ها و روش ها باعث به وجود اومدن یه نتیجه میشه

  ممنونم استاد جان

  پاسخ
 2. esfandiar
  esfandiar گفته:

  سلام استاد صفوی عزیز،هنوز مقالتون رو به طور کامل نخوندم ولی امیدوارم وقتی مقالتون رو کامل خوندم بتونم از فن تبلیغ نویسیتون برای صفحه محصولی که میخوام بنویسم وتوش موندم استفاده کنم؛ممنونم ازتون

  پاسخ
 3. عقیل
  عقیل گفته:

  استاد عزیز سلام.تشکر از مقاله خوبتون.مثل همیشه عالی.من یه نکته میخواستم در مورد قانون جذب بگم که عین حقیقت هستش.قانون جذب در واقع یعنی فرستادن فرکانس به مغز و جیب مردم زود باور ساده و خالی کردن جیبشون.چرا اساتید جذب پولدار میشن و شاگرداشون نه؟همه سرخورده و ناراحت هستن.

  پاسخ
  • مهدی مزرعه
   مهدی مزرعه گفته:

   داستان اینجاست که اونها از راه آموزش درآمد زایی میکنن و به شاگردانشون یاد میدن با ارسال فرکانس مثبت جیبشون خالی بشه و بعد از چندماه یا چند سال تازه پی میبرن که باید کسب و کار واقعی راه اندازی کنن اما اینبار بدون ارسال هیچ فرکانسی به بچه های عزیز کائنات

   پاسخ
 4. mech
  mech گفته:

  یه سوال دارم:

  اگر یه سایت فروش آنلاین محتوای آموزشی خیلی زود به زود تخفیف بده مثلا جشنواره فلان…تخفیف، عید نوروز…تخفیف و…..مفهومش چیه؟
  به نظرتون فروشش پایین اومده یا نه میخواد بیشتر بفروشه یا نمیشه گفت؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *